İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Video Konferans Yöntemi İle Katılacak

Kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Video Konferans Yöntemi İle Katılacak

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Dr. Ozan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Dr. Ozan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Yabancı Öğrenciler, Okul Bahçesini Geleneksel Oyunlar İçin Hazırladı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 11 Kasım 2019 - 08:52:27

Elazığ’da eğitim gören yabancı üniversite öğrencileri, çocukların geleneksel oyunlar oynaması için okul bahçesinde çalışma yaptı. Elazığ Fırat Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Goncalar Solmasın Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen “Haydi Oyun Oynayalım” projesine destek verdi. Öğrenciler, Şehit Öğretmen Nadir Ozan İlkokulunun bahçesinde çocukların geleneksel oyunları oynayabileceği çizgileri hazırladı. GÜRTÜRK: GİTTİKLERİNDE ÜLKELERİNDE […]

Elazığ’da eğitim gören yabancı üniversite öğrencileri, çocukların geleneksel oyunlar oynaması için okul bahçesinde çalışma yaptı.

Elazığ Fırat Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Goncalar Solmasın Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen “Haydi Oyun Oynayalım” projesine destek verdi.

Öğrenciler, Şehit Öğretmen Nadir Ozan İlkokulunun bahçesinde çocukların geleneksel oyunları oynayabileceği çizgileri hazırladı.

GÜRTÜRK: GİTTİKLERİNDE ÜLKELERİNDE DE UYGULAYACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, projeyi şimdiye kadar 13 okulda uyguladıklarını belirterek, “Amacımız çocukların birlikte oyun oynamasını, ekip ruhunu geliştirmelerini sağlamak.  Projeye bugün yabancı öğrenciler destek verdi. Okul boyama işini Afrika ülkelerinden okumak için gelen yabancı öğrencilerimiz yaptı. Burada bir farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Onlar da burada öğrendikleri geleneksel oyunları, gittiklerinde ülkelerinde de uygulayacak” diye konuştu.

ORMANOĞLU: ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYOR

Dernek Başkanı Hacı Ormanoğlu, “ ‘Bugün hangi iyiliği yaptın’ sloganıyla yola çıktık. Çocuklar oyunla mutlu oluyor. Afrika ülkelerinden gelen gençlerimiz şu anda çocuklarımız için çalışıyor” dedi.

MOHAMMED: ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLACAK

Gana’dan İbrahim Mohammed, sosyal sorumluluk projesi kapsamında projeye dahil olduğunu kaydederek, “Çocuklar oynasın diye boyama yaptık. Biz de eğlendik. Çok güzel bir etkinlik oldu. Çocuklar çok mutlu olacak” ifadelerini kullandı.

BHASSİT: ÇOCUKLARI ÇOK SEVİYORUM

Burkina Faso’dan gelen Abdul Bhassit de çocukları çok sevdiğini, onların eğlenmesi için okul bahçesinde çalışma yaptıklarını dile getirdi.

DAHİRU: ÇOCUKLARIN MUTLU OLMASI İÇİN KATILDIK

Nijerya’dan Osman Dahiru ise çocukların mutlu olması için projeye katıldığını kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri