Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Kantincilikte Önemli Adım
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 12 Kasım 2019 - 09:05:36

Kantinciler iş sen genel merkez kadın kolları başkanı leyla yıldırım, il milli eğitim müdürü Feyzi Gürtürk ile bir araya gelerek projelerini sundu. “AMACIMIZ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAKTIR” “Kantin iş sendikası Türkiye’de geçen yıl kurulmuş bir sendikadır Amacımız kantincileri bir çatı altında toplayarak kamu kurum ve kuruluşlarında sorunlara çözüm bulmaktır” ifadelerini kullanan Leyla Yıldırım, “Elazığ’da kantin iş […]

Kantinciler iş sen genel merkez kadın kolları başkanı leyla yıldırım, il milli eğitim müdürü Feyzi Gürtürk ile bir araya gelerek projelerini sundu.

“AMACIMIZ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAKTIR”

“Kantin iş sendikası Türkiye’de geçen yıl kurulmuş bir sendikadır Amacımız kantincileri bir çatı altında toplayarak kamu kurum ve kuruluşlarında sorunlara çözüm bulmaktır” ifadelerini kullanan Leyla Yıldırım, “Elazığ’da kantin iş temsilcisi olarak ben görev yapmaktım aynı zamanda Türkiye kadın kolları başkanı olarak da bugün buradayım” dedi.

“ON PARMAK ON PROJE”

Yıldırım, “Sayın müdürümüze on maddelik bir projemizden bahsettim “On parmak on proje” projemiz inşallah bunları tek tek müdürümüzle birlikte uygulanabilir bir proje kapsamında ilimizde ve Türkiye’de emsal olmak adına uygulayacağız” ifadelerinde bulundu.

YILDIRIM: KANTİNBÜS ELAZIĞ’DA KÖY OKULLARINA HİZMET VERECEK”

Yıldırım, “Önemle üzerinde durduğumuz konulardan biriside Kantinbüs, Kantinbüs kantini olmayan köy okullarına giderek oradaki öğrencilerimize Sağlık Bakanlığının bizlere sürekli ön gördüğü hijyenik ve sağlıklı ürünler üreterek bir günlük kantincilik hizmeti yaparak onlara kanticilik kültürü anlatacağız. İnşallah müdürümle ilk projemizde bu olacak Elâzığ’da ki köy okullarına giderek bu kültürü yaşatmaya çalışacağız” dedi.

“ANNE İLE KANTİN MODELLERİ”

Öte yandan Yıldırım, “Artık Kantinlerimize Kadın Elininin Değmesini İstiyoruz Kadınlarımızın Devlet Teşvikleri ile mutfaklarında Sağlıklı Ve Hijyenik ürünler üretmeleri İstiyoruz. Bununla ilgilide Türkiye’de ‘81 ilde 82 Kadın Eli Projesi’ni inşallah çok yakın zamanda Sayın Emine Erdoğan’a götürerek projemizi Türkiye’de ses getirmesini istiyoruz” açıklamalarını kaydetti.

GÜRTÜRK: ÖZELLİKLE HİJYEN KONUSUNDA DİKKAT EDİLMELİ

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise amaçlarının kantincilerin okullarda özellikle hijyen konusunda dikkat etmelerinin olduğunun altını çizerek “Bizim amacımız çocuklarımıza dengeli beslenme komsunda en uygun şekilde hizmet etmelerini istiyoruz. özellikle hijyen konuşa dikkat etmelerini istiyoruz çocuklarımıza daha rahat ortamda daha temiz ortamda beslenmelerini büyümelerini ve gelişimlerini sağlayacak ürünlerin bulunması konusunda çalışmalarını yapılmasını istiyoruz” dedi. 

GÜRTÜRK: ZATEN BUNLAR KANUNEN YAPILMASI GEREKENLER

Gürtürk konuşmasının devamında  “Zaten bunlar kanunen yapılması gerekenler, önemli olan güzel bir şekilde sumak ve hizmet etmek, gerçekten ben tüm kantincilerimize buradan teşekkür ediyorum,   amacımız ilimizde çocuklarımızın ve ailelerimizin içlerinin rahat edeceği şeklîde kantinlerin işletilmesi” açıklamalarını kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri