Gönülden Eğitim, Türkiye Gündemine Girdi

Gönülden Eğitim, Türkiye Gündemine Girdi

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yol Çalışmalarını İnceledi

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yol Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Valisi Yırık ve Tunceli Valisi Özkan Yaralı Askerlerimizi Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Yırık ve Tunceli Valisi Özkan Yaralı Askerlerimizi Ziyaret Etti

Kovancılar’da İçme Suyu İçin Boru Hattı Döşemeleri Devam Ediyor

Kovancılar’da İçme Suyu İçin Boru Hattı Döşemeleri Devam Ediyor

Kovancılar İlçe Merkezi’nde Yol Çalışmaları

Kovancılar İlçe Merkezi’nde Yol Çalışmaları

Memur Sen İmzayı Üyeler İçin Attı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 13 Kasım 2019 - 09:55:14

Memur Sen İl Teşkilatı kasım ayı başkanlar kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının gündemi ile ilgili bilgiler veren Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, toplu sözleşmeyi eleştirdi. Toplantıda konuşan Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, toplantının gündemi ile ilgili bilgiler verdi. Bahşi, “Başkanlar kurulumuzun en önemli gündemi kamu görevlilerinin yakından ilgilendiren gelir vergisi kanunu bazı. Kanunlarda 375 […]

Memur Sen İl Teşkilatı kasım ayı başkanlar kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının gündemi ile ilgili bilgiler veren Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, toplu sözleşmeyi eleştirdi.

Toplantıda konuşan Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, toplantının gündemi ile ilgili bilgiler verdi. Bahşi, “Başkanlar kurulumuzun en önemli gündemi kamu görevlilerinin yakından ilgilendiren gelir vergisi kanunu bazı. Kanunlarda 375 sayılı kanun yükümünde kararname de değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmesi konusudur en önemli gündemimiz bu. Sizde takdir edersiniz ki yıllardır kamu çalışanları ocak ayında bir zam oranı ile maaşlarını alırken maalesef kaşık ile verilen mayıs ayından itibaren kepçeyle geri alınmaktadır ve bu veriyi kanunda mutlaka bir düzenleme yapılmalıdır. Bu kapsamda hafta içi Birlik Haber Sen olarak Memur-Sen bağlı Birlik Haber Sen Türkiye’de eş zamanlı basın açıklaması yaptı gerekli bilgileri kamu ile paylaştı. Dün akşamda sosyal medyada twitter üzerinden hashtag BÜTÇEMEMURUSEVİNDİRSİN çalışması yapmıştık. Biz biliyoruz ki adil devlet gelir dağılımında adaletli bütçede hakkaniyetli olmalıdır kamu bütçesi dengelenmiştir kamu çalışanları kamu görevlilerinin bütçesi dengelenmelidir. Bunu sağlamak içinde kamu çalışanlarının gelir vergisi ilk basamak olan %15 sabitlenmesidir” dedi.

BAHŞİ: GELİR VERGİSİNDEN MUTLAKA MUAF TUTULMALIDIR

Başkan Bahşi, Taşeron ve asgari ücretli çalışanlarının vergiden muaf tutulması gerektiğini söyleyerek, “Mevcut vergi matrahı en az %100 oranında artırılmalıdır. Bazı kamu görevlilerinin gelir vergi hesaplanması net maaşları üzerinden değil bürüt maaşları üzerinden hesaplanmalıdır. Eline geçmeyen paradan vergi tahsili yanlış bir uygulama olduğundan diğer kamu görevlilerinde olduğu gibi matrah hesabı net gelir üzerinden yapılmalıdır. Taşeron çalışan ve askeri ücretliler gelir vergisinden mutlaka muaf tutulmalıdır. 3006 ek gösterge ile ilgili verilen sözlerin icraya dair belgelerde yer alan taahhütlerin gereği yerine getirilmelidir ek gösterge düzenlemesi meslek gurupları bazlı değil memnuniyet sayısını artıracak şekilde kamu görevlilerin tamamını kapsayacak şekilde yapılmalıdır 4600/4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanununun kamu görevlilerinin mali sosyal özlük hakları ve çalışma şartlarından kaynaklanan sorunların toplu pazarlık masasında yetersiz kaldığı görülmüştür” ifadelerini kullandı.

İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bahşi, başkanlar kurulu toplantısının gündemi ile ilgili bilgiler verdikten sonra üyeleri için indirim protokolü anlaşmasına imza attı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri