Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

O Bina Elazığ Belediyesine Devredildi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 19 Kasım 2019 - 08:38:28

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim öncesi açıkladığı bir meydan projesi daha hayata geçiyor. ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK Seçim öncesi vaatleri arasında yer alan “Yeraltı Otopark Yapımı ve Kent Meydanı Oluşturulması” başlığıyla duyurduğu projede önemli bir adım atıldığını ve SGK’nın eski binasının Elazığ Belediyesine devredildiğini açıklayan Başkan Şerifoğulları, “Şehrin merkezinde olan ve yakın […]

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim öncesi açıkladığı bir meydan projesi daha hayata geçiyor.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Seçim öncesi vaatleri arasında yer alan “Yeraltı Otopark Yapımı ve Kent Meydanı Oluşturulması” başlığıyla duyurduğu projede önemli bir adım atıldığını ve SGK’nın eski binasının Elazığ Belediyesine devredildiğini açıklayan Başkan Şerifoğulları, “Şehrin merkezinde olan ve yakın zamanda yeni yerine taşınan SGK İl Müdürlüğünün eski binası, bakanlıklarla yaptığımız görüşmeler neticesinde arsa takası karşılığında belediyemize devredildi. Bu binayı yıkarak burada güzel bir meydan yapacağız. Mevcut PTT Meydanı ve Kapalıçarşı ile bütünlük arz edecek şekilde çevre düzenlemesi yapılacak olan ve içerisinde yeraltı otoparkı da yapacağımız yeni alan, şehrin yeni cazibe merkezi olacak” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER NETİCESİNDE TAMAMLANDI

Başka Şerifoğulları, “Tabi bilindiği gibi şehrin tam merkezi olan Tarihi Hükümet Konağı ve PTT binalarının bulunduğu meydandan başlayarak, Kapalı Çarşı, Saray Cami ve çevresindeki sokakları yayalaştırılmak ve bir bütün içerisinde yepyeni bir çehreye büründürmek amacıyla çalışmalarımıza start vermiş bulunmaktayız. Tescilli PTT binası restorasyonu, Tarihi Hükümet Konağının Kent Müzesine dönüştürülmesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın yeniden düzenlenmesi, Kapalı Çarşı restorasyonu ve cephe iyileştirmesi, Saray Cami – Belediye Çarşısı meydan düzenlemesi ve proje sınırlarında kalan sokaklarda sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme başlıklarıyla yapacağımız çalışmalar neticesinde şehir merkezine nefes aldıracağız ve buraları çok güzel bir görünüme kavuşturacağız. İşte bu çalışmalarımızın en önemli ayağı olan SGK Binasının belediyemize devri, yaptığımız görüşmeler neticesinde tamamlandı. Ben buradan binanın devredilmesi konusunda bizlere destek veren ilgili bakanlık yöneticilerimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bu meydanda yapacağımızın çalışmaların şimdiden şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri