Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine İlişkin İncelemelerde Bulundu

Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine İlişkin İncelemelerde Bulundu

Elazığ’da 150 Kilo Et İle Tulum Peyniri Çalan 2 Şüpheli Yakalandı

Elazığ’da 150 Kilo Et İle Tulum Peyniri Çalan 2 Şüpheli Yakalandı

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

Elazığ Şehir Meclisi Arsayla İlgili Açıklama Yaptı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Kasım 2019 - 08:59:41

Akpınar Mahallesi’ndeki arsanın Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılacak olması kararının hemen ardından Elazığ Şehir Meclisi olağan üstü toplanarak konuyu gündemlerine almışlardı. Elazığ Belediyesi tarafından konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmesinin ardından Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız basın açıklaması yaptı. YILDIZ: YETKİLİLERİN İLGİLİ YERLERLE GÖRÜŞMESİ VE GEREĞİNİN YAPILMASI TALEP EDİLMİŞTİR Elazığ Şehir Meclisi Dönem […]

Akpınar Mahallesi’ndeki arsanın Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılacak olması kararının hemen ardından Elazığ Şehir Meclisi olağan üstü toplanarak konuyu gündemlerine almışlardı. Elazığ Belediyesi tarafından konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmesinin ardından Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız basın açıklaması yaptı.

YILDIZ: YETKİLİLERİN İLGİLİ YERLERLE GÖRÜŞMESİ VE GEREĞİNİN YAPILMASI TALEP EDİLMİŞTİR

Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız, “İlimiz Akpınar Mahallesi İstasyon caddesinde bulunan Karayollarına ait 9 Bin 261 Metrekare alanın özelleştirme idaresi tarafından satışa çıkarılması konusunun resmi gazetede yayınlanmasının ardından, Elazığ Şehir Meclisinin konuyu gündeme getirmesi ile birlikte yapılan ilk toplantıda Kent Konseyinin temsilcisinin katılımı ile bu arsanın özelleştirme idaresi tarafından satışa çıkarılmasına tepki gösterilmiş, arazinin Elazığ Belediyesine devrinin yapılarak mahallelinin arzu ve talepleri de göz önüne alınarak, yeşil alan, kapalı otopark, semt pazarı vs sosyal alanlar olarak değerlendirilmesi gündeme getirilmiş, akabinde mahalle muhtarlığınca yine Elazığ Şehir Meclisi, Kent Konseyi ve mahalle sakinlerinin katılımı ile arazi üzerinde basın açıklaması yapılarak bu arazinin Belediye kazandırılması hususunda yetkililerin ilgili yerlerle görüşmesi ve gereğinin yapılması talep edilmiştir” dedi.

YILDIZ: TEŞEKKÜR EDERİZ

Emeği geçenlere teşekkür eden Turan Yıldız, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarında Ankara’da gerçekleşen AK Parti 133. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında ilimiz Akpınar Mahallesinde mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğüne ait arsanın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan arazi ile ilgili satışın durdurularak belediyeye devredilmesi ile ilgili talebe, Belediye Başkanımızın basına yansıyan açıklamalarına göre duyarsız kalmayarak olumlu yanıt verdiği ifade edilmiştir. Konunun Elazığ Şehir Meclisince gündeme getirilmesinden sonra bu konu ile ilgili yanımızda olan Kent Konseyine, mahalle muhtarlarımıza, STK’larımıza, konuya ilk günden beri sahip çıkan Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Valimize, Siyasi Parti İl Başkanlarımıza ve konuyu gündemde tutarak çözüme en büyük katkıyı sunan Yazılı ve Görsel basınımız-televizyonlarımıza Teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri