Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Elazığ’daki O İlçe Kendi Elektriğini Üretmeye Hazırlanıyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 4 Aralık 2019 - 08:20:08

Karakoçan Belediyesi ilçede elektrik üretimi yapabilmek için Milli Emlak Müdürlüğü’nden yer tahsisi için talepte bulunmuştu. Karakoçan ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan alanın Karakoçan Belediyesi’ne tahsisi için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne yazı göndermiş ve süreç başlatılmıştı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü süreç içerisinde araştırmalarını yaptı ve kararını verdi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü Karakoçan Belediyesi tarafından talep edilen arsayı, güneş […]

Karakoçan Belediyesi ilçede elektrik üretimi yapabilmek için Milli Emlak Müdürlüğü’nden yer tahsisi için talepte bulunmuştu. Karakoçan ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan alanın Karakoçan Belediyesi’ne tahsisi için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne yazı göndermiş ve süreç başlatılmıştı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü süreç içerisinde araştırmalarını yaptı ve kararını verdi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü Karakoçan Belediyesi tarafından talep edilen arsayı, güneş enerji santrali kurulmak üzere Karakoçan Belediyesi’ne tahsis etti.

MİLLİ EMLAK YER TAHSİSİNİ YAPTI

İlgili yazıda; Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı kullanımına ilişkin kanın ile Enerji Piyasası düzenleme kurulu mevzuatı kapsamında ilgili idarelerden gerekli izinlerin alınması kaydıyla 5018 sayılı kanunun 47’inci maddesi ile 1 nolu Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkı’nda Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 101’inci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi uyarınca “güneş enerji santrali kurulmak üzere” Karakoçan Belediye Başkanlığı’na 2 yıl süreyle ön tahsisi uygun görüşmüştür. Söz konusun taşınmazların 2 yıl süre içerisinde yatırım projesinin hazırlanması, yatırım programına alınması ve tesis/bina inşaatına başlanılması halinde ön tahsisin hizmet sürecince devamı için kesin tahsise dönüştürülmesi yönünde talepte bulunulacaktır” denildi.

“KENDİ ELEKTRİĞİMİZİ KENDİMİZ ÜRETECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba; Yakın zamanda kendi Elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Projesi bitme aşamasında olan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİMİZİN yer tahsisi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Sürece katkı ve desteklerinden ötürü Elazığ Milletvekillerimiz Sn Metin Bulut, Sn Sermin Balık, Sn Z.Tolga Ağar, Sn Zülfü Demirbağ ve İl Başkanım Sn Ramazan Gürgöze’ye teşekkür ediyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri