Elazığ Belediyesi’nin Bayram Konserleri Tamamlandı

Elazığ Belediyesi’nin Bayram Konserleri Tamamlandı

Elazığ Müftülüğü Şehit Ailelerini Ağırladı!

Elazığ Müftülüğü Şehit Ailelerini Ağırladı!

İstasyon Caddesi’ndeki Alt Geçitte Zincirleme Trafik Kazası

İstasyon Caddesi’ndeki Alt Geçitte Zincirleme Trafik Kazası

Elazığ Valisi Yırık’tan Deprem Açıklaması

Elazığ Valisi Yırık’tan Deprem Açıklaması

Elazığ’da Yaklaşık 500 Dönümlük Alan Kül Oldu!

Elazığ’da Yaklaşık 500 Dönümlük Alan Kül Oldu!

Veli Ağbaba: Malatya’ya Elazığ’dan Gidip Geliyoruz!
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 10 Aralık 2019 - 13:52:55

Elazığ ve Malatya; komşu iki şehir bu defa Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın Elazığ Havalimanı’na göz dikmesi ile karşı karşıya geldi. TBMM Genel Kurulu’nda Malatya’nın çözüm bekleyen sorunlarını dile getiren Ağbaba, “yeterli uçağımız ve ulaşımımız yok. Tüm milletvekilleri Malatya’ya Elazığ’dan gidip geliyoruz” diyerek yeni bir ateşin fitilini attı. Uzun yıllardan beri devam eden kayısı Malatya’nın mı […]

Elazığ ve Malatya; komşu iki şehir bu defa Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın Elazığ Havalimanı’na göz dikmesi ile karşı karşıya geldi. TBMM Genel Kurulu’nda Malatya’nın çözüm bekleyen sorunlarını dile getiren Ağbaba, “yeterli uçağımız ve ulaşımımız yok. Tüm milletvekilleri Malatya’ya Elazığ’dan gidip geliyoruz” diyerek yeni bir ateşin fitilini attı.

Uzun yıllardan beri devam eden kayısı Malatya’nın mı Baskil’in mi tartışmaları ile başlayan Elazığ – Malatya serüveni, son günlerde ise Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından Fırat Nehri üzerinde keşfedilen “Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları” ile iki şehir karşı karşıya getirmişti.  

MALATYA VALİSİ ELAZIĞ’DA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Vali Kaldırım tarafından keşfi yapılan kanyonları gezmeye giden Malatya Valisi Aydın Baruş, “İnşallah Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Valiliği olarak bazı çalışmalarımız olacak” sözleri ile tartışmanın kapısını işte böyle aralamıştı. Kanyon tartışmaları üzerine harekete geçen Elazığ İl Yöneticileri her platformda kanyonların Elazığ’ın diyerek bölgedeki çalışmalarını da hızlandırdı. Kolları sıvayan il yöneticileri 9 milyon yıllık doğa harikası kanyonlar için işe önce yön tabelasını asarak başladı, ardından da Vali Kaldırım’ın girişimleri ile yeni keşif kanyonların doğal sit alanı olarak tescillenmesi için adımlar atıldı.

MALATYA MİLLETVEKİLİ İKİ ŞEHRİ BİR KEZ DAHA KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

Tam buzlar eridi derken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın TBMM Genel Kurulu’ndaki açıklamaları komşu iki şehir yeniden karşı karşıya getirdi.   

AĞBABA: DÜNYAYLA ULAŞIMIMIZ YOK

Ağbaba, konuşmasının başında Malatya uçak sefer sayısı ve sefer saatlerinin Malatyalıları mağdur ettiğini belirterek; “Malatyaspor’umuz Süper Lig’de mücadele ediyor, şu anda iyi bir durumda. Karaciğer Nakil Enstitümüz var, sadece Malatya’nın değil, Türkiye’nin gururu. Dünyada en çok karaciğer nakli yapan 2. Merkez Malatya’da. Turgut Özal Tıp Merkezimiz var, önemli bir sanayi merkezimiz var, üniversitelerimiz var, kayısımız var ama yeterli uçağımız olmadığı için, dünyayla ulaşımımız yok” dedi.

“MALATYA’YA ELAZIĞ’DAN GİDİP ELAZIĞ’DAN GELİYORUZ”

“Malatya büyükşehir ama maalesef büyükşehirlik lafta kalıyor. Malatya’nın havaalanı var ama uçak saatleri yeterli değil” diyerek sözlerine devam eden Ağbaba, “AKP’li ve MHP’li milletvekillerimizle, hep beraber Malatya’ya Elâzığ’dan gidip Elâzığ’dan geliyoruz. Sabah altıda bir uçak koymuşlar, gece 23.45’te; onun dışında uçak yok. Malatya âdeta kendi içine hapsedilmiş durumda, bu sorunun en kısa sürede çözülmesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri