Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Yıldırım’dan, Kantinlere Güvenin Çağrısı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 13 Aralık 2019 - 08:38:21

Okullarda yaşanan “Şırınga Çikolata” nedeni ile üst üste gelen ölüm haberleri Türkiye’yi yasa boğdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kantin İş Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Türkiye Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldırım, velilere seslenerek kantinlere güvenin çağrısı yaptı. YILDIRIM: OKUL KANTİNİMİZ VE MUTFAKLARIMIZ DENETİME AÇIK İŞLETMELERDİR Konuyla ilgili açıklama yapan Kantin İş Sen Elazığ İl Temsilcisi […]

Okullarda yaşanan “Şırınga Çikolata” nedeni ile üst üste gelen ölüm haberleri Türkiye’yi yasa boğdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kantin İş Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Türkiye Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldırım, velilere seslenerek kantinlere güvenin çağrısı yaptı.

YILDIRIM: OKUL KANTİNİMİZ VE MUTFAKLARIMIZ DENETİME AÇIK İŞLETMELERDİR

Konuyla ilgili açıklama yapan Kantin İş Sen Elazığ İl Temsilcisi ve Türkiye Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldırım, yaşanan olayın kantinlere mal edildiğini söyleyerek, “Çocuklarımızın ölümü ile birlikte kantinler denetleniyor mu, satılan ürünlerle ilgili ve bu yaşanan olayların kantinlere mal edilmesi ile ilgili birkaç şey ile karşılaştık. Bazı velilerimizin kantinlerden alışveriş yapmayın boyutuna kadar gelen duyumlarımız oldu. Yaşanılan olay çok acı. Ben minik yavrularıma Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize başsağlığı diliyorum. Sizlerin de bildiği gibi biz kantincilerin denetlenmeleri çeşitli bakanlıklar tarafından yapılmakta. Bunlar Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda ve Tarım Bakanlığı tarafından oluşturulan 3’lü komisyon tarafından kantinlerimiz sürekli periyodik olarak denetlenmekte. Aynı zamanda Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından okullarda oluşturulan kantin komisyon denetimi tarafından, okul aile birliği ve üyeleri tarafından, okul başkanı ve okuldaki bütün öğrenciler tarafından, okul öğrenci velisinin tarafından okul kantinimiz ve mutfaklarımız bizim denetime açık işletmelerdir” dedi.

YILDIRIM: YAVRULARIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Leyla Yıldırım, velilere seslenerek kantinlere güvenin çağrısı yaparak, “Ben buradan sevgili velilerimizden, anne ve babalarımızdan kantinlere güvenmelerini istiyorum. Çünkü onların yavruları bizim yavrularımız. O yavrular önce Allah’a emanet, okula geldikleri zaman yeme içmelerinden de bizden sorumlular bizlere emanetler. Yavrularımızın bizlere emanet olduğunu biz çok iyi biliyoruz, farkındayız. Velilerime rahat olsunlar diye konuşmak istiyorum. Onların yavruları bizim yavrularımızdır. Hiç kimse böyle bir olayın yaşanmasını tabi ki istemezdi. Biz kantincilerde kantinlere aldığımız ürünlerin risk analizini bir kez daha iyi bir analiz yaparak hangi ürünleri detaylı bulundurup bulundurmadığımızı yapacağız ve yavrularımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz” diye kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri