ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Milletvekili Bulut’tan Elazığ Havalimanı Açıklaması
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 17 Aralık 2019 - 10:34:15

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Havalimanının 2018 yılı sonu itibari yolcu sayısının 1 milyon 21 bine ulaştığını söyledi. Havalimanında ikinci pistin tamamlanmasıyla Elazığ’ın bölgede cazip havalimanı olacağını belirten Bulut, bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM’de konuştu. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ […]

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Havalimanının 2018 yılı sonu itibari yolcu sayısının 1 milyon 21 bine ulaştığını söyledi. Havalimanında ikinci pistin tamamlanmasıyla Elazığ’ın bölgede cazip havalimanı olacağını belirten Bulut, bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM’de konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, TBMM’de Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz aldı. Bütçesi görüşülen bakanlıkların yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Metin Bulut, Türkiye’nin günden güne artan hava trafiği ile hava taşımacılığı yarışında öneminin ortaya konulduğunu söyledi.

BULUT: DÜNYADA İLK 10’DA AVRUPA DA İSE İLK 4’DEDİR

Milletvekili Bulut, “Türkiye coğrafik konumunun getirdiği üstünlük sayesinde hava taşımacılığında stratejik olarak önemli bir yere sahiptir. Her geçen gün artan hava trafiği ile hava taşımacılığı yarışında önemini de ortaya koymaktadır. Türkiye dünya ve Avrupa havalimanları toplam yolcu sayısı sıralamasında dünyada ilk 10’da Avrupa da ise ilk 4’dedir. Örnek niteliğindeki uygulamalar sonucunda dünyada ulaşamadığımız ulaşamayacağımız hiçbir nokta kalmayacak hedefiyle hareket eden Türk Sivil Havacılığı sayesinde dünyanın en geniş uçuş ağına sahip ülkesi olarak kabul edilmektedir” dedi.

BULUT: ELAZIĞ BÖLGENİN EN BÜYÜK VE EN CAZİP HAVALİMANLARINDAN BİR TANESİ OLACAKTIR

Meclisteki konuşmasında Elazığ Havalimanı’ndan örnekler veren Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Havalimanı’nın bölgenin en cazip havalimanlarından biri olacağını belirterek, “İlimizden örnek verecek olursak; Elazığ ilimize baktığımızda iç hatlardaki yolcu trafiği 2003 yılında sadece 40 bin iken 2018 yılı sonu itibariyle yüzde 2 bin 500 artışla bir milyon 21 bine ulaşmıştır. 2009 yılında dış hatlarda hizmet vermeye başlanmış ve Kasım 2019 yılı itibariyle de ilimiz 39 milyon yolcu ile Doğu Anadolu Bölgesinde ilk sırada yer almıştır. Yine coğrafi konumu itibariyle stratejik bir bölgede olduğundan İHA ve SİHA’ların uçuşları ilimizden yapılmaktadır. Bu hava trafiği mevcut durumun yoğunluğunu artırdığından Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte ikinci bir pist talebimiz olmuştu. Ulaştırma Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Bu pist talebi gerçekleştirildi. Şuanda yüzde 50’si yapılıyor. İnşallah ikinci pistimizin de devreye girmesiyle birlikte bölgenin en büyük ve en cazip havalimanlarından bir tanesi olacaktır” ifadelerini kullandı.

BULUT: ÜLKEMİZ İMALATÇI ÜLKE KONUMUNA DA ULAŞMIŞTIR

Türkiye’nin havacılık alanında yaptığı çalışmalara da değinen Milletvekili Metin Bulut, “Yine yıllık toplam 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Havalimanı’nın 90 milyon yolculuk kapasitelik etabı da 29 Ekim 2018 yılında hizmete sunulmuştur.  Ülkemizde üretilen ve uluslararası alanda sertifakasyonu yapılan ilk Türk sivil uçak tasarım ve imalatı olan Türk Kuşu eğitim uçağı için 18 Ağustos 2016 tarihinde sertifika verilmiş olup ülkemiz imalatçı ülke konumuna da ulaşmıştır. Sivil Havacılık genel müdürlüğünün 2018 yılı kesin hesap ve 2020 yılı bütçesinin milletimize ve devletimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri