Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Harput Kalesi Kazılarında 7 Yılda 110 Bin Adet Obje Çıktı

Harput Kalesi Kazılarında 7 Yılda 110 Bin Adet Obje Çıktı

Başkan Şerifoğulları: Barış, Huzur, Sağlık ve Mutluluk Getirmesini Diliyorum
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Aralık 2019 - 16:18:57

ŞERİFOĞULLARI: ÇIKTIĞIMIZ YOLCULUĞUMUZDA 9 AYI GERİDE BIRAKTIK Başkan Şerifoğulları yayımladığı mesajında, “2019 yılını geride bırakarak, yepyeni umutlarla 2020 yılına giriyoruz. Kıymetli hemşehrilerimizin takdiri ile Elazığ’ımıza hizmet için çıktığımız yolculuğumuzda 9 ayı geride bıraktık. Bu süreçte şehrimiz ve şehrimizin geleceği adına, bu şehirde yaşayan her bir hemşehrimizin yaşam kalitesine değer katmak adına birlik ve beraberlik içinde […]

ŞERİFOĞULLARI: ÇIKTIĞIMIZ YOLCULUĞUMUZDA 9 AYI GERİDE BIRAKTIK

Başkan Şerifoğulları yayımladığı mesajında, “2019 yılını geride bırakarak, yepyeni umutlarla 2020 yılına giriyoruz. Kıymetli hemşehrilerimizin takdiri ile Elazığ’ımıza hizmet için çıktığımız yolculuğumuzda 9 ayı geride bıraktık. Bu süreçte şehrimiz ve şehrimizin geleceği adına, bu şehirde yaşayan her bir hemşehrimizin yaşam kalitesine değer katmak adına birlik ve beraberlik içinde gayretle çalıştık. Şehrimize değer katacak 11 ana başlıktaki 100 projemizi hayata geçirme yolunda önemli ve ciddi adımlar attık. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk konsept projelerinden biri olacak Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi yapım ihalesini 5 Aralık 2019’da gerçekleştirdik. Fuar ve Kongre Merkezimiz, Kültür Park yerleşkesi yanında yer alan lokasyonda toplam 25 bin metrekare alan üzerinde, 17 bin metrekare kapalı alana sahip olacak” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: RESTORASYON ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizin marka değerleri arasında yer alan Kapalı Çarşıda başlattığımız restorasyon çalışmalarımız tamamlanma aşamasına geldi. Şehrimizde modern ve kaliteli bir ulaşım ağı oluşturma hedefi doğrultusunda bir yandan yeni cadde ve bulvarları hizmete sunarken, bir yandan da mevcut yollarda genişletme çalışması gerçekleştiriyoruz. İstihdam ve yatırıma yönelik şehrimize önemli katma değer sağlayacak mega projelerimiz arasında yer alan Mobilya Kent, Gıda Toptancıları Sitesi ve İnşaat Malzemecileri Sitesi projelerimize ilişkin çalışmalarımızı süratle sürdürüyoruz. Balakgazi Parkı ve Harput Cam Seyir Terası projemizin yapım ihalesini gerçekleştirdik. Toplam 5 bin 800 m2’lik alanda komple bir çevre düzenleme ve peyzaj çalışması gerçekleştirilerek, Balakgazi Parkı önündeki kayalıklar üzerine 220 m2 zemine sahip cam seyir terası inşa edeceğiz. Çocuklarımızı şehrin merkezinde doğayla buluşturacağımız onlara doğal yaşamı tanıma ve yaşama olanağı kazandıracağımız Kent-Köy Projesi ihalesini gerçekleştirerek, Çayda Çıra Mahallesinde çalışmalarımızı başlattık” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: KENT MEYDANI VE YERALTI OTOPARKI OLARAK DÜZENLENECEĞİZ

Başkan Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizin farklı noktalarındaki duvar ve yol kenarları ile orta refüjlere, dikey bahçe uygulamaları ve çiçek şelaleleri ile yepyeni bir görsel zenginlik kazandırıyoruz. Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahasında önemli yatırımlara öncülük ederek, seracılıkta ve sağlık turizminde şehrimizi öne çıkaracağız. Elazığ Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinde 1 MW kapasiteli GES Projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Kapalı Çarşı girişinde tarihi Valilik Binasının hemen arkasında yer alan SGK binası yıkılarak alanı, yer altı otoparkı ve meydan olarak düzenleyeceğiz. Yine Elazığ Öğretmenevi ile yeni Valilik binası arasında kalan Mehmet Akif Ersoy Lisesini kaldırılarak, alanı kent meydanı ve yeraltı otoparkı olarak düzenleneceğiz” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM İNSANLIK İÇİN BARIŞ, HUZUR, SAĞLIK VE MUTLULUK GETİRMESİNİ DİLİYORUM

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ’ımızın turizm potansiyeline katkı sağlamak amacı doğrultusunda Gastronomi Müzesi, Kürsübaşı Müzesi, Harput Alimler Müzesi, Kent Müzesi ve Basın Müzesine ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal projelerimizle toplumun tüm kesimlerini kucaklamaya, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. “Yaşlı Ve Bakıma Muhtaç Kişilere Ev Temizliği Hizmeti” Projemizle yaşlı, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yaşamlarını kolaylaştırıyoruz. Paylaşım noktalarıyla kardeşlik bağlarımızı güçlendirmeye, EBEGEM’le gençlerimize yönelik destekleyici eğitim çalışmalarımıza, Kadın Yaşam Merkezimizle de kadınlarımızın yaşamlarına artı değer katmaya devam ediyoruz. Şehrimizi hak ettiği konuma taşımak, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini arttırmak için azimle çalışmaya devam edeceğiz. 2020 yılının siz kıymetli hemşehrilerimiz başta olmak üzere ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” açıklamalarını kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri