Başkan Şerifoğulları: “Muhtarlarımız, her zaman çözüm ortağımızdır”

Başkan Şerifoğulları: “Muhtarlarımız, her zaman çözüm ortağımızdır”

Elazığ’da 19 Ekim Muhtarlar Günü

Elazığ’da 19 Ekim Muhtarlar Günü

150 Gün Suyun İçinde Yetişen Pirinçte Hasat Zamanı

150 Gün Suyun İçinde Yetişen Pirinçte Hasat Zamanı

Vali Yırık: Muhtarlarımız Sorunların Çözümünde Büyük Rol Oynuyorlar

Vali Yırık: Muhtarlarımız Sorunların Çözümünde Büyük Rol Oynuyorlar

Elazığ’da Bir Şüphelinin Üzerinde 850 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Elazığ’da Bir Şüphelinin Üzerinde 850 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 3 Ocak 2020 - 09:56:24

Elazığ Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ocak ayının ilk toplantısında belediyenin gelir gider hesaplarını incelemesi için oluşturulan denetim komisyonuna üye seçimi gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca muhtarlıkların fatura giderlerinin belli bir kısmının belediye tarafından ödenmesine karar verildi. 2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Ocak ayının ilk oturumu Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının […]

Elazığ Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ocak ayının ilk toplantısında belediyenin gelir gider hesaplarını incelemesi için oluşturulan denetim komisyonuna üye seçimi gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca muhtarlıkların fatura giderlerinin belli bir kısmının belediye tarafından ödenmesine karar verildi.

2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Ocak ayının ilk oturumu Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının başında Başkan Şerifoğulları, yeni yılın ülkeye ve şehre hayırlar getirmesini temenni etti.

Toplantında gündem dışı maddelerinin oylanmasının ardından İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Gültekin Koç söz alarak, bir önceki meclis toplantısında MHP Meclis Üyesi Behçet Susmaz’ın iddialarıyla ilgili konuştu. Koç’un değerlendirmesinin ardından Başkan Şerifoğulları, komisyon üyelerine konunun görüşülüp görüşülmediğini sordu ve MHP ile İYİ Parti’den de meclis üyelerinin davet edilmesini söyledi.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Toplantıda Meclis üyeleri ve ihtisas komisyonlarının 2020 yılı içerisinde katıldıkları toplantılarda alacakları huzur hakkının belirlenmesi ile ilgili teklif yazısını görüştü. Talep meclis üyelerinin kararı oy birliği ile kabul edildi.

Meclis üyeleri, belediyenin gelir ve gider ile hesap ve işlemlerini denetleyecek olan denetim komisyonuna üye seçimini yaptı. Önce denetim komisyonuna seçilecek olan üye sayısı belirlendi. Oylama ile komisyona üç ismin seçilmesi kararı alındı. Kapalı oylama ile yapılan seçimde Denetim komisyonuna; Ahmet Turan, Hüseyin İnce, Nihan Köseli seçildi.

Meclisin bir diğer gündemi ise çoğu kez meclise gelen ve ertelenen muhtarların elektrik, su, doğalgaz, internet ve telefon giderlerinin “toplamda aylık 300 liraya kadar olan kısmının belediye tarafından ödenmesi oldu… Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri