ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

“Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor 2”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 15 Ocak 2020 - 07:28:24

Bilim İletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması amacıyla Elazığ  Özel İdare Bilim Merkezi tarafından “Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor 2 “ adlı proje yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninden önce katılımcılar, öğrencilerin hazırladıkları çalışmalardan oluşan sergiyi gezerek bilgi aldı. GÜRDAŞ: BİZ BİLİMİ VE TEKNOLOJİYİ SADECE İNSANLIĞIN HAYRINA KULLANACAĞIZ HEFİAD Başkanı Mehmet Gürdaş, dernek olarak […]

Bilim İletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması amacıyla Elazığ  Özel İdare Bilim Merkezi tarafından “Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor 2 “ adlı proje yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninden önce katılımcılar, öğrencilerin hazırladıkları çalışmalardan oluşan sergiyi gezerek bilgi aldı.

GÜRDAŞ: BİZ BİLİMİ VE TEKNOLOJİYİ SADECE İNSANLIĞIN HAYRINA KULLANACAĞIZ

HEFİAD Başkanı Mehmet Gürdaş, dernek olarak böylesi çalışmalara destek verdiklerini belirterek, “İnsanı herhangi bir meta olarak gören anlayışlar, üretilen bilim ve teknoloji ancak dünyadaki adaletsizliği arttırmaya, zulmü arttırmaya yarar. Buna karşılık insanın yaratılmışların en şerefli olduğu anlayışla yürütülen bilim ve teknoloji faaliyetleri dünyadaki herkes için mutluluk, huzur ve refah kaynağı haline dönüşür. Böyleyse biz bilimi ve teknolojiyi sadece insanlığın hayrına kullanacağız”” dedi.

CEBECİ: KENDİ UFUKLARINI VE BİZİM UFUKLARIMIZI AÇIYORLAR

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, “Bu mühendislerimiz, geleceğin mühendisleri projeleri ile kendi ufuklarını ve bizim ufuklarımızı açıyorlar. İnşallah bir sonraki dönemlerde daha etkin daha kapsamlı yeni projelerle onları tekrar bekliyoruz. Arkadaşlarını da teşvik etmelerini istiyoruz” diye kaydetti.

ARSLAN: ÜZERİMİZE DÜŞEN MİSYONU O YÖNÜ İLE YERİNE GETİRELİM

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, “Sizlerin bu çalışmaları bu konuda çok değerli ama asıl bunları değerli kılacak olan husus şudur; bu çalışmaların ekonomiye kazandırılması. İlimizin ekonomik gelişmesine, ülkemizin ekonomik gelişmesine katkılar sağlayacak ürünler haline dönüşmesi çok çok daha değerlidir. Buna çok ihtiyacımız var. Dünyada hakim olan ülkeler sizin gibi beyinlere imkan veren, onlardan doğru istifade eden yapı ile yönetildikleri için dünyaya hakimler. Ülkemizin de hakim bir ülke haline dönüşmesi için sizleri ürettiği bu fikirler, projeler iş dünyası tarafından sahiplensin. Bizde üzerimize düşen misyonu o yönü ile yerine getirelim” ifadelerini kullandı.

ŞİŞ: BU ETKİNLİKLERİN ÇOK DEĞERLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, “Biz gençlerimize burada fikirlerini beyan etmelerini, kendi ufuklarında kısıtlama olmadan ne düşünüyorlarsa burada hayata geçirmek üzere bazı projelerini dile getirmeleri anlamında çok büyük değer taşıyan projede buradayız. Bizim ikincisini yaptığımız bu etkinlik inşallah bundan sonrada devam edecek bunun devamının olmasındaki en büyük etken birinci yaptığımız projede birinci olana arkadaşlarımızın tüm Türkiye çapında kazandığı büyük başarı. Bu hem gençlerimizi hem de bizi motive ederek bu programın devam etmesini sağladı. Biz genç beyinlerin, gençlerimizin çok iyi hayalleri, düşünceleri, kapasiteleri olan beyinlerimizin önünü açmak adına bu etkinliklerin çok değerli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri