ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

MHP Neden Davet Edilmediklerini Soruyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Ocak 2020 - 08:28:38

Pazar günü Sivrice ilçesinde yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilmişti. Açılışa Sivrice Belediye Başkanı ve MHP Sivrice İl Genel Meclisi üyesinin davet edilmemesi üzerine MHP İl Teşkilatı, Sivrice Belediye Başkanı ve MHP İl Genel Meclisi Grubu adına ortak açıklama yapıldı.   İŞTE MHP’NİN ORTAK AÇIKLAMASI Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 19 Ocak 2020 […]

Pazar günü Sivrice ilçesinde yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilmişti. Açılışa Sivrice Belediye Başkanı ve MHP Sivrice İl Genel Meclisi üyesinin davet edilmemesi üzerine MHP İl Teşkilatı, Sivrice Belediye Başkanı ve MHP İl Genel Meclisi Grubu adına ortak açıklama yapıldı.  

İŞTE MHP’NİN ORTAK AÇIKLAMASI

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 19 Ocak 2020 Pazar günü Sivrice ilçemizde Hazarbaba Kayak Merkezinin açılışı gerçekleştirilmiştir. İlimizin marka değerine katkısı ve Sivrice İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişimine etkisi tartışılmaz olan Hazar Baba Kayak Merkezinin yeni konsepti ile işletmeye açılması şehrimizde sevinçle karşılanmış olumlu bir karşılık bulmuştur. Bu önemli işletmenin ilimize kazandırılmasında emekleri geçen bütün paydaşlara teşekkür ederiz.  

“KORUNABİLMESİ İÇİN CİDDİ ÇABA SARFEDİLMİŞTİR”

Son dönemde yapılan önemli yatırımlarla yeni bir boyut kazanan işletme ve çevresindeki orman alanının bir ihale ile özel sektöre devri istenmiş ancak partimizin ilgili kurullarının yapmış olduğu girişimler sonucunda bu tesislerin işletmesinin devri engellenmiş, daha evvel işletmenin Sivrice Belediyesi bünyesinde yapılmasının doğru olacağı görüşü defalarca yetkili mercilere iletilmiş, olumsuz geri dönüş alınınca ihalenin iptali ve Sivricemizin böylesine kıymetli bir eserinin korunabilmesi için ciddi çaba sarfedilmiştir. Sonuç olarak da işletme, özellikle yöre insanına istihdam sağlaması amacıyla Kaymakamlık idaresine verilmiş ve bu girişimlerimiz kamuoyu tarafından da takdirle karşılanmıştır.  

“UYARILARA RAĞMEN ANLAŞILMAZ BİR TUTUM SERGİLEMİŞTİR”

Gelinen noktada, bahse konu işletmenin Sivrice Kaymakamlığı eliyle işletilmesi için personel alımı yapılmış, Sivrice Kaymakamlığı bu alımlar esnasında da yapılan uyarılara rağmen anlaşılmaz bir tutum sergilemiş, ilçede hiçbir kesimin benimsemediği bir durum ortaya çıkmıştır.  

“HERHANGİ BİR KATILIM DAVETİNDE BULUNULMAMIŞTIR”

Son tahlilde Elazığ Valiliği riyasetinde Sivrice Kaymakamlığı tarafından planlanan Hazarbaba Kayak Tesisi açılış organizasyonuna işletmenin sınırları içerisinde yer aldığı Sivrice İlçemizin MHP’li Belediye Başkanı Sn.Turgay Gündoğan ve başta tesis işletmesinin bugünkü halini almasında büyük emekleri olan Sivrice’nin MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Sn.Raif Aslan ve İl Genel Meclisi MHP Grubumuza herhangi bir katılım davetinde bulunulmamıştır.  

“SÜREÇTEKİ TAVRININ GEREKÇESİ NEDİR?”

Cumhur ittifakının paydaşlarından olan partimizin Belediye Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyelerinin yok sayılarak bu organizasyona davet edilmeyişi, Elazığ Valiliği’nin bir tasarrufu mudur? Yoksa organizasyona evsahipliği yapan Sivrice Kaymakamlığının kasıtlı bir hareketi midir? Sivrice Kaymakamlığının Hazarbaba Dağı ekseninde yaşanan gelişmeler ve devam eden süreçteki tavrının gerekçesi nedir? Bu durumun neden ve sonuçlarının ve gerekli açıklamanın ilgili kurumlar tarafından yapılmasını beklediğimizi kamuoyuna ifade etmek isteriz.  

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Ülkemizin ve şehrimizin, birlik-beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde partimize karşı yapılan bu hareketin hangi amaç ve niyetle yapıldığının takipçisi olacağımızı bir kez daha bildiriyor, konuyu ELAZIĞ Kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri