Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Elazığ OSB Yönetimi Deprem Sonrası Seferber Oldu
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 29 Ocak 2020 - 08:44:49

Elazığ’da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen depremin ardından Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk açıklama yaptı. ÖZTÜRK: ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ DEPREMDEN ÖNEMLİ BİR ZARAR ALMAMIŞTIR Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk yapmış olduğu açıklamada, “24.01.2020 tarihinde saat 20:55 sıralarında ilimizde meydana gelen depremde arama kurtarma çalışmaları ile 45 […]

Elazığ’da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen depremin ardından Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk açıklama yaptı.

ÖZTÜRK: ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ DEPREMDEN ÖNEMLİ BİR ZARAR ALMAMIŞTIR

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk yapmış olduğu açıklamada, “24.01.2020 tarihinde saat 20:55 sıralarında ilimizde meydana gelen depremde arama kurtarma çalışmaları ile 45 kişinin sağ kurtarıldığı, enkaz altındaki son vatandaşımıza da ulaşılmasıyla tamamlanmıştır. Deprem nedeniyle 41 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Deprem sonrasında hastanelere başvuran 1.607 vatandaşımızdan 1.523’ü taburcu edilmiş olup; 16’sı yoğun bakımda olmak üzere 84 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Organize Sanayi Bölgemiz Depremden önemli bir zarar almamıştır. Bazı fabrikalarımızda asma tavan çökmeleri, duvar çatlakları ve cam fabrikamızda camlar zarar görmüştür. OSB de sadece ilk 5 dk elektrik kesintisi olmuş ancak OSB ekiplerince hemen beslenmiştir. OSB yönetim kurulumuzca OSB Cami vatandaşların konaklanması için hizmete açılmış olup çeşit fabrikalarımızda çalışanlarımızın aileleri ve vatandaşların konaklaması sağlanmıştır. Ayrıca ilin çeşitli noktalarında OSB’de faaliyet gösteren restaurant tarafından vatandaşlarımıza sıcak çorba dağıtılmıştır. OSB İtfaiye teşkilatımız ilk andan itibaren Elazığ Belediyesi İtfaiye teşkilatı ile birlikte olaylara müdahale etmektedir. Bölgemizde bulunan 9.000 m2 kapalı alan büyüklüğünde bir fabrika Valilik Koordinasyon merkezinin hizmetine, 14.000 m2 kapalı alan büyüklüğünde fabrika Kızılay’ın lojistik üssü olarak kullanmak amacıyla tahsis edilmiştir. 2600 M2 büyüklüğünde bir fabrikamız Milliyetçi Hareket Partisi’ne tahsis edilmiştir. Ayrıca 1000 m2 kapalı alan büyüklüğündeki bir fabrikamız Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilerek ilimize gelen tüm yardımlar buralarda depolanmıştır. Bu fabrikaların aydınlatılması ve diğer ihtiyaçları tarafımızdan sağlanmış olup personellerimiz ve araçlarımız gelen yardımların depolanması için çalışmaktadır” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri