Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Depremzede Çocukların Yüzü Hediye Edilen Oyuncaklarla Güldü
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 30 Ocak 2020 - 08:16:35

Elazığ’da, çadır kentte yaşayan depremzede çocuklara oyuncak dağıtıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un aracılığıyla gönderilen oyuncaklar, Kültür Park Çadırkent’e kurulan psikososyal destek çadırında çocuklara verildi. Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Selahattin Bozkurt yaptığı açıklamada, sahada bire bir vatandaşlarla ilgilendiklerini söyledi. BOZKURT: GEREKLİ ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTTÜK Bu kapsamda çocuklara destek verdiklerini […]

Elazığ’da, çadır kentte yaşayan depremzede çocuklara oyuncak dağıtıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un aracılığıyla gönderilen oyuncaklar, Kültür Park Çadırkent’e kurulan psikososyal destek çadırında çocuklara verildi. Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Selahattin Bozkurt yaptığı açıklamada, sahada bire bir vatandaşlarla ilgilendiklerini söyledi.

BOZKURT: GEREKLİ ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTTÜK

Bu kapsamda çocuklara destek verdiklerini aktaran Bozkurt, “Elazığ Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Psikososyal Destek birimleri olarak, ilk günden tüm ekibimiz ile sahayı bir an bile boş bırakmadık. Bütün vatandaşlarımızı dinleyip sorunların çözümü için gerekli çalışmalarımızı yürüttük.” dedi.

BOZKURT: DAĞITTIĞIMIZ BU OYUNCAKLAR DA KATKI SAĞLAYACAK

Depremden etkilenen çocukları sosyal yaşama katmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Bozkurt, “Çocukları bu anlamda rehabilite etmek, yaşadıkları travmanın etkisinden kurtarmak amacı ile psikososyal destek faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Oyun alanlarında müzik etkinlikleri ile çocukların kaliteli vakit geçirmesini kısmen de olsa sağlayarak onları sosyal hayata hazırlamaya çalışırken, dağıttığımız bu oyuncaklar da katkı sağlayacak” dedi.

BOZKURT: OYUNCAKLARI ÇOCUKLARIMIZA DAĞITIYORUZ

Bakan Selçuk’un, depremin ardından Elazığ’a gelip sahada çeşitli temaslarda bulunduğunu anımsatan Bozkurt, “Bakanımız alanı gezerken çocuklara oyuncak verilmesi konusunda talimat verdi, çocukları sevindirelim diye. Bunun üzerine oyuncaklar gönderildi. Bakanlığımızın gönderdiği oyuncakları çocuklarımıza dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri