Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Elazığ Depremiyle İlgili 8 Ayrı Soruşturma Açıldı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Ocak 2020 - 09:47:42

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı depremin ardından yaşanan süreçle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada hasar gören bütün binalarda dahil olmak üzere 8 farklı soruşturma başlatıldığı duyuruldu. İŞTE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ AÇIKLAMASI Elazığ ili Sivrice İlçesi Merkezli 24/01/2020 tarihinde saat 20:55’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde toplam 38 vatandaşımız (34’ü yıkılan binalarda olmak üzere, 3’ü kalp krizi geçirme ve […]

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı depremin ardından yaşanan süreçle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada hasar gören bütün binalarda dahil olmak üzere 8 farklı soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

İŞTE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ AÇIKLAMASI

Elazığ ili Sivrice İlçesi Merkezli 24/01/2020 tarihinde saat 20:55’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde toplam 38 vatandaşımız (34’ü yıkılan binalarda olmak üzere, 3’ü kalp krizi geçirme ve 1’i başına moloz düşmesi nedeniyle ) hayatını kaybetmiştir. İl Merkezinde Sürsürü Mahallesinde çöken bir binada 14, Mustafapaşa Mahallesinde Çöken iki ayrı binada 14, Gezin kasabasında yıkılan bir binada 3, Sivrice ilçesi Çevrimtaş köyünde yıkılan 2 farklı yapıda birer, Sivrice ilçesi Ilıncak köyünde yıkılan bir kaybettiği tespit edilmiştir.

HASAR GÖREN BÜTÜN BİNALARLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yıkılan her binayla ilgili 7 farklı soruşturma başlatılmıştır. Hasar gören bütün binalarla ilgili ayrı bir soruşturma açılmış olup, toplam 8 farklı soruşturma da delil toplama süreci devam etmektedir.

İNCELEMELER DEVAM ETMEKTE

Soruşturmalar kapsamında görevlendirilen bilirkişiler yıkılan ve hasar gören binalardan beton örnekleri almıştır. İncelemeler halen devam etmektedir. Yıkılan binaların yapımından sorumlu gerçek ve tüzel kişilerin tespit edilmesi için yer yönetimlerden ruhsat, proje, plan ve kroki işlemlerinin örnekleri talep edilmiştir.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Depremin ardından sosyal medyada kamu barışını bozucu nitelikte paylaşımlar ve kişiler ile ilgili de ayrı bir soruşturma başlatılmıştır.

EV KİRALARIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Ayrıca evleri hasar gören vatandaşlarımızın kiralık ev arayışına girmesi nedeniyle ev kiralarında faiş miktarda artış olduğu iddialarını incelemek üzere ayrı bir soruşturma başlatılmıştır. Bir kez daha depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri