Başkan Arslan: “Sorun ve beklentilerimiz devletin zirvesine taşındı”

Başkan Arslan: “Sorun ve beklentilerimiz devletin zirvesine taşındı”

Elazığ’da Hırsız Bu Kez Muhtarlığı Soydu!

Elazığ’da Hırsız Bu Kez Muhtarlığı Soydu!

Ağın Belediyesi Araç Filosunu Genişletiyor

Ağın Belediyesi Araç Filosunu Genişletiyor

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu’ndan Anlamlı Ziyaretler

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu’ndan Anlamlı Ziyaretler

Vali Erkaya Yırık’tan Anlamlı Ziyaret

Vali Erkaya Yırık’tan Anlamlı Ziyaret

İlk Etapta Bin Konteynerin Kurulacağı Alanda Yürütülen Çalışma Devam Ediyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 4 Şubat 2020 - 07:35:08

Elazığ merkezde depremzedeler için oluşturulan ve ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda yürütülen çalışma devam ediyor. Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ilgili kurumlar hummalı bir şekilde çalışıyor. Depremzedelerin geçici barınmalarını sağlamak için, merkezde Elazığspor tesislerinin yanında oluşturulan ve tamamlandığında ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda, çok […]

Elazığ merkezde depremzedeler için oluşturulan ve ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda yürütülen çalışma devam ediyor. Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ilgili kurumlar hummalı bir şekilde çalışıyor. Depremzedelerin geçici barınmalarını sağlamak için, merkezde Elazığspor tesislerinin yanında oluşturulan ve tamamlandığında ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda, çok sayıda iş makinesiyle zemin ve alt yapı çalışması yürütülüyor. Depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca oluşturulan hasar tespit ekipleri, şimdiye kadar binaların yüzde 60’ını inceledi. Belirlenen ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor.

DAĞ: EL ELE SIRT SIRTA VERECEĞİZ BU İŞİ ATLATACAĞIZ

Sürsürü Mahallesi’nde kurulan çadırlarda yaşayan depremzedelerden Mehmet Ali Dağ, “Çok şükür devletimiz yanımızda, her türlü imkanı bizim için seferber etti. Allah razı olsun, devletimiz var, gerekeni yapıyor. Halk olarak devletin yanındayız. El ele sırt sırta vereceğiz, bu işi atlatacağız. Hava fazla soğuk olduğu için bazen akrabalarda, komşularda bazen de çadırda kalıyoruz. Devletin sunduğu imkanlar iyi, hava soğuk olduğunda zorluk çekiyoruz” dedi.

BAHŞİ: BÜTÜN SIKINTILAR GİDERİLİYOR

Hakan Bahşi de depremde yıkılan Dilek Sitesinde oturduğunu, yaşadıkları deprem felaketinde komşularını ve yakınlarını kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyleyerek, “Allah devletimizden razı olsun. Bize yetiştiler, barınma, giyim, yiyecek olsun, yardım ettiler. Biz de bir şekilde sabredeceğiz, yaraları hep birlikte saracağız. AFAD ekibine teşekkür ediyorum. Bir aile gibi ihtiyacı olanlara hemen yetişiyorlar, bütün sıkıntılar gideriliyor. Hayırseverler geliyor. Allah hepsinden razı olsun” diye kaydetti.

ÖZER: DEVLETTEN EŞYALARIMIZ İÇİN 30 BİN LİRA ALDIK

Raziye Özer ise Dilek Sitesi’nde oturduğunu ve deprem sırasında İzmir’de olduğunu belirterek, “Çadırdayız. Allah milletimizden, devletimizden razı olsun. Bize yardımda bulundular. Çadırın içi sıcak, battaniye, her şey var. Konteynerde bize yer verilirse seve seve giderim. Depremde eşyam kalmadı. Allah razı olsun devletten, eşyalarımız için 30 bin lira aldık” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri