Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

“Malatya’nın Afet Bölgesi İlan Edildiği Haberleri Doğru Değil”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 4 Şubat 2020 - 07:38:55

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından “Afet Bölgesi” taleplerine Meclis toplantısında değindi. Başkan Şerifoğulları, şehirde afetbölgesi konusunda bir bilgi kirliliği olduğunu ifade ederek, bu konuda tüm kamuoyuna çok büyük görevler düştüğünü, vatandaşın bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. İlk günden bu yana halkın yanında olan Bakanlara teşekkür eden Başkan Şerifoğulları, sosyal […]

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından “Afet Bölgesi” taleplerine Meclis toplantısında değindi. Başkan Şerifoğulları, şehirde afetbölgesi konusunda bir bilgi kirliliği olduğunu ifade ederek, bu konuda tüm kamuoyuna çok büyük görevler düştüğünü, vatandaşın bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. İlk günden bu yana halkın yanında olan Bakanlara teşekkür eden Başkan Şerifoğulları, sosyal medyada “Elazığ sahipsiz” söylemlerinin şehri bir noktaya taşımayacağını söyledi.

ŞERİFOĞULLARI: ÖZNUR HANIM’LA GÖRÜŞTÜK KENDİSİ BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADIĞINI SÖYLEDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yapmış olduğu açıklamada, “Afet Bölgesi diye bir tanımın olmadığını herkes çok iyi biliyor. Afete maruz olan bölge var. 7269 nolu kanun var. Birde bir genel hayata etkililik yasası var. İlk gün Elazığ zaten genel hayata etkililik alanı ilan edildi. Dün Malatya’da genel hayata etkililik 5 ilçe alındı. Bunu afet bölgesi ilan edilmiş gibi yansıtıldı maalesef. Malatya milletvekilimiz Öznur Hanım açıklama yapmıştı. Biz kendileriyle de görüştük. Afet bölgesi açıklamanızın olduğunu, bunun yanlış bir açıklama olduğunu söyledik. Kendisi de bizlere  böyle bir açıklamasının olmadığını genel hayata etkinlik alanı ilanıyla ilgili hemşehrilerimize bilgi verdiğini iletti. Ama medya bu yanlış şekilde yayınlamıştı. Öncelikle bunu bilmemiz lazım ki Afet Bölgesi diye bir tanım yok. Afete maruz kalan bölge tanımı da o bölgeye bir çivi çakılmaması o bölgeden oradaki vatandaşların tamamının taşınması o bölgenin hayalet kent olması anlamına geliyor. Maden afete maruz bölge ilan edildi. Maden’in bir Camikebir mahallesi farklı bir yere taşınarak Maden tekrar inşa edilecek. Elazığ’ı da Afete maruz bölge olarak ilan ettiğimiz taktirde Elazığ’da ne bir çivi çakabiliriz ne de bir yapılaşma yapılabilir ne de farklı bir şey yapma şansımız var” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: BURADA BİR BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR

Başkan Şerifoğulları, “Burada bir bilgi kirliği var. Burada kavramlar karıştırılıyor maalesef. Devletimizden Allah razı olsun. Bakanlarımız ilk günden beri buradalar. Sayın Cumhurbaşkanımız da hemen Elazığ’a geldi. Türkiye’nin 81 ilinin Belediye başkanları, ilçe belediye başkanları bizleri arayarak neler lazım olduğunu sordular. Tüm Türkiye birlik oldu. Gerekli yardımlar şuan yapılıyor. İlgili Bakanlıklarımız da harekete geçerek KOSGEB Kredisi, esnafımıza destek, faturaların ve ödemelerin 3 ay ertelenmesi gibi destekler oldu.  Vatandaşlarımız bazıları tarafından yanlış yönlendirilerek Afet Bölgesi diye bir tanım ortaya çıkmış oldu. Keşke bunun yerine ekonomik anlamda ve esnafımıza destek anlamında çözümler istense. Ama hemşehrilerimizi bilgilendirmemiz sonucunda onlarda biz Afet Bölgesi ilan edilmesini istemiyoruz söyleyecekler” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri