Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

OSB Başkanı Öztürk: Yapılacak Olan Konutların Malzemesi Elazığ’dan Temin Edilmelidir
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Şubat 2020 - 08:01:32

ÖZTÜRK: GEÇİCİ ÇÖZÜMLERLE DEĞİL. KALICI ÇÖZÜMLERLE SONUCA ULAŞMAMIZ LAZIM Elazığ organize sanayi bölgesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile düzenlenen toplantıda konuşan OSB Başkanı Suat Öztürk, “3 binin üzerinde konutun yıkılması demek, 30 bin konutun yıkılması demektir. Bunlarım yapılması, hayata geçirilmesi, insanların mağdur edilmemesi konusunda telafi edilmesi ciddi olan bir […]

ÖZTÜRK: GEÇİCİ ÇÖZÜMLERLE DEĞİL. KALICI ÇÖZÜMLERLE SONUCA ULAŞMAMIZ LAZIM

Elazığ organize sanayi bölgesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile düzenlenen toplantıda konuşan OSB Başkanı Suat Öztürk, “3 binin üzerinde konutun yıkılması demek, 30 bin konutun yıkılması demektir. Bunlarım yapılması, hayata geçirilmesi, insanların mağdur edilmemesi konusunda telafi edilmesi ciddi olan bir iştir. Şunu ifade edeyim ki esnafımızın, tüccarımızın evi, iş yeri darmadağın oldu. Bu insanlar her türlü problemlerle karşıya karşıya kalmıştır. Ve biz şunu istiyoruz; biz burada bağcıyı dövmek değil, Elazığ halkı üzümü yemek istiyor. Devletimiz, Elazığ’ın halkının yanında olacağına canı gönülden inanıyorum. O yüzden bizim dar gelirli esnaf kesimlerimize, tüccarlarımıza 3 aylık dönemlerle tevsi edilen vergi, SSK Muafiyetleri gibi geçici çözümlerle değil. Kalıcı çözümlerle sonuca ulaşmamız lazım. Bu felaketi yaşayan Elazığ’dan devletimiz vergi almasa ne kaybı olur. Ekonomik yükün altından kalkamazsa Elazığ o zaman deprem yaşamış olacaktır” dedi.

ÖZTÜRK: İSABETLİ KARARLAR ALINACAKTIR

Tüm kamu ve özel finans kuruluşlarının hükümetin direktifleriyle yerini almasını istediklerini belirten Öztürk, “Elazığ’da bu pozisyonda hükümetimizin direktifleriyle yerini almaları lazım. Vergilerin erteleneceğine dair 6ay uzatalım, erteleyelim, diyenler var. Lütfen bunlara müsaade etmeyin. Bu süreçte bütün banka müdürlerinin ve bankalar birliğini Elazığ’da olması lazım. Çünkü bizim arkadaşlarımızın çekleri yazılma sürecine girmiş. Ve dışarıda ki firmaların Elazığ’a mal vermeme gibi bir sürece girmiştir. Diğer konu ise, bizim hesaplamalarımıza göre Elazığ’a ciddi bir yardım yapılacak. Bu yatırım önümüzdeki iki yılda, 3 yılda da olabilir. Lütfen Elazığ’da ki yapılacak ihalelerin mutlaka Elazığ’da ki müttehitlere yaptırılması gerekiyor. Çünkü Elazığ’ın sanayisi Türkiye de ki her alanda alt yapı ve üretim yapan, malzeme üreten bir sanayisi vardır. Yani bir inşaat yapılacaksa bunun çimentosu, kireci, alçısı, İzolasyon malzemeleri, ısıl işlemleri, yapı kimyasalları hatta boyasına kadar buradan temin edilmelidir. Lütfen dışarıdan temin etmeyin. Bir evin A’dan, Z’ye kadar hepsini organize sanayi bölgesinde hepsi mevcut. Hepsini üretecek kapasitedeyiz. Elazığ ekonomisi ancak bunlarla bu sıkıntılı süreci atlatabilecektir. Şehrin dokularına uygun ortak akıl ve istişarelerle Elazığ için hakkımızda ne hayırlıysa bu yönde isabetli kararlar alınacaktır” diye kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri