Milletvekili Bulut, Harput Diyanet Eğitim Külliyesi’nde İncelemelerde Bulundu

Milletvekili Bulut, Harput Diyanet Eğitim Külliyesi’nde İncelemelerde Bulundu

Vaşak Önce Ağaçta Görülmüştü, Şimdi Pusuda Görüntülendi

Vaşak Önce Ağaçta Görülmüştü, Şimdi Pusuda Görüntülendi

Başkan Şerifoğulları: “Şehrimizi modern ve konforlu yollarla geleceğe hazırlayacağız”

Başkan Şerifoğulları: “Şehrimizi modern ve konforlu yollarla geleceğe hazırlayacağız”

Şehidimiz Gözyaşları Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehidimiz Gözyaşları Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehidimiz Tatar’ın Naaşı Memleketi Elazığ’a Getirildi

Şehidimiz Tatar’ın Naaşı Memleketi Elazığ’a Getirildi

İşçilerin Sağlığı Ve Güvenliği İçin SEZA Çimento EKED Projesine Geçti
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 25 Mart 2020 - 17:26:19

İş sağlığı ve güvenliğine üst seviyede önem gösteren SEZA Çimento Fabrikası, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde aldığı EKED Projesi kararını, geçtiğimiz gün gerçekleştirmiş olduğu başlangıç töreni ile beraber devreye aldı. Yaklaşık altı ay süren proje çalışmasında, danışman firma temsilcisi öncülüğünde, iş güvenliği uzmanı, elektrik bakım ve mekanik bakım birimi liderleri ile birlikte fabrikada keşif yapılması ile […]

İş sağlığı ve güvenliğine üst seviyede önem gösteren SEZA Çimento Fabrikası, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde aldığı EKED Projesi kararını, geçtiğimiz gün gerçekleştirmiş olduğu başlangıç töreni ile beraber devreye aldı.

Yaklaşık altı ay süren proje çalışmasında, danışman firma temsilcisi öncülüğünde, iş güvenliği uzmanı, elektrik bakım ve mekanik bakım birimi liderleri ile birlikte fabrikada keşif yapılması ile başlayan süreç, fabrikanın çalışma düzenine en uygun ancak EKED prensiplerini asla delmeyen bir yöntem belirlenmesi ile devam etti.

“İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARININ ARASINA EKED PROJESİNİ DE DAHİL ETTİ”

EKED Projesiyle ilgili SEZA Çimento Fabrikası tarafından yapılan açıklamada; “Uygulama esnasında kullanılacak ekipmanların temin edilmesinin hemen akabinde, teknik ve üretim personelinin tamamını kapsayacak şekilde teorik ve pratik eğitimler gerçekleştirilmesi sağlandı. Yapılan çalışmalar ve uygulanacak olan yöntemin üst yönetim ile de paylaşılmasının ve onayının alınmasının hemen akabinde, bu uzun soluklu çalışmayı taçlandıracak, proje uygulama başlangıç tarihini tüm çalışanlarına duyuracak bir kutlama töreni ile birlikte iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının arasına EKED projesini de dahil etti” denildi.

EKED, ETİKETLEME – KİLİTLEME – EMNİYETE ALMA – DENEME ADIMLARINI İÇERMEKTE

EKED, bir çalışanın hareketli bir ekipman üzerinde veya potansiyel bir enerji altında yapacağı işi güvenle gerçekleştirmesini sağlayan birtakım adımlardan oluşan sistemin adı. Her bir uygulamanın baş harflerinin bir araya gelmesi ile iş güvenliği literatürüne katılmış EKED kelimesi gerçekte, Etiketleme – Kilitleme – Emniyete Alma – Deneme adımlarını içermekte.

SEZA ÇİMENTO’DA SIFIR KAZA HEDEFİ

Bu proje ile Seza Çimento “0 kaza” hedefini gerçekleştirme hususunda en ciddi adımını atmış bulunmakla beraber, EKED in, çalışanların hafızalarında güven ve aidiyet kavramlarının yer edinmesini amaçlamakta. Kendini güven altında hisseden çalışanın performansı artacağı gibi, işyerinin önce iş değil önce can dediğini görmesi ile birlikte işyerine karşı sadakati de artacak. Aynı zamanda sanayi sektöründe firmalar arasında bir prestij olarak görülebilen EKED uygulamasının Seza Çimentoda da sürekli uygulanabilmesi, projenin adının var olup uygulamasının zayıf olması gibi bir duruma düşülmemesi için her türlü denetim, eğitim ve yaptırımlar da proje ile beraber tanımlanmış ve eş zamanlı uygulamasına geçildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri