Başkan Şerifoğulları’ndan Güçlü Bir Adım Daha

Başkan Şerifoğulları’ndan Güçlü Bir Adım Daha

Şehit Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde Yağmur Suyu Hattı Çalışması

Şehit Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde Yağmur Suyu Hattı Çalışması

Elazığ’da Cuma Namazı Kılınacak Camilerin Listesi Açıklandı

Elazığ’da Cuma Namazı Kılınacak Camilerin Listesi Açıklandı

Kendi Bile İnanmamıştı, Şimdi Herkesten Önce Hasat Yapıyor

Kendi Bile İnanmamıştı, Şimdi Herkesten Önce Hasat Yapıyor

Elazığ Valiliği, Havalimanında Alınacak Tedbirleri Açıkladı

Elazığ Valiliği, Havalimanında Alınacak Tedbirleri Açıkladı

Elazığ’da 92 Yıllık Kapalı Çarşı İlk Defa Kapandı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 29 Mart 2020 - 20:41:32

Dünyada ölümlere sebep olan ve hızla yayılmasıyla bütün insanlığı tehdit eden korona virüs sebebiyle Elazığ’da 92 yıllık kapalı çarşının kapıları geçici süreliğine kapandı. Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da korona virüsüne karşı her türlü uyarı, bilgilendirme ve dezenfekte çalışması ilk günden itibaren yapılmaya başlandı. Elazığ Valiliği koordinesinde yapılan Pandemi Kurulu toplantısının ardından kentte birçok yeni […]

Dünyada ölümlere sebep olan ve hızla yayılmasıyla bütün insanlığı tehdit eden korona virüs sebebiyle Elazığ’da 92 yıllık kapalı çarşının kapıları geçici süreliğine kapandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da korona virüsüne karşı her türlü uyarı, bilgilendirme ve dezenfekte çalışması ilk günden itibaren yapılmaya başlandı.

Elazığ Valiliği koordinesinde yapılan Pandemi Kurulu toplantısının ardından kentte birçok yeni tedbir alındı.

Yöresel ve doğal ürünlerin bulunduğu 92 yıllık kapalı çarşının da bugün itibarıyla kapanması kararlaştırıldı.

Dün verilen kararın ardından bugün çarşı kapılarını geçici süreliğine kapattı. Esnaflar, şimdiye kadar ilk kez kepenklerini indirdiklerini belirttiler.

Kente yoğun olarak kullanılan Gazi Caddesi’nin en sakin günlerini yaşaması da tedbirlere uyulduğunu gösterdi.

ATEŞ: KAPALI ÇARŞIDA GÖRMEDİĞİMİZ ŞEYLERİ İLK DEFA GÖRÜYORUZ

Alışverişe geldiğini ancak kapalı çarşının kapalı olduğunu görünce şaşırdığını dile getiren İdris Ateş adlı vatandaş, “Kapalı çarşıda görmediğimiz şeyleri ilk defa görüyoruz. Kahvaltılık malzeme almaya geldim ama görüldüğü üzere çarşı kapalı durumdadır. Buralıyım ve ilk defa böyle bir şey görüyorum” dedi.

MIZRAK: DÜNYA GENELİNDE YAYILAN KORONA VİRÜSÜ SEBEBİYLE KAPATIYORUZ

Kepenkleri indiren kapalı çarşı esnaflarından Mehmet Mızrak, “Burası 92 yıllık bir çarşı ve ben de 20 yıldır burada esnaflık yapıyorum. Dünya genelinde yayılan korona virüsü sebebiyle kapatıyoruz. Virüsten sakınmak için hem halkımız hem kendimiz için burası kapandı. Bir vatandaş olarak da korona virüsünden dolayı ülke genelinde milletin dışarı çıkmaması, genel bir dışarı çıkma yasağı olsa daha iyi olur” diye konuştu.

CANDUR: 92 YILLIK BİR ÇARŞIDA İLK DEFA KEPENKLER İNDİRİLDİ

Dünyada yayılan salgın hastalıktan dolayı kepenkleri indirmek zorunda kaldıklarını ve olması gereken bir karar olduğunu belirten esnaf Sadık Candur, “Her zaman devletimizin, milletimizin yanındayız ve Allah bir daha böyle afetler göstermesin. Burada yaklaşık 150 tane esnaf var. 92 yıllık bir çarşı, ilk defa kepenkler indirildi” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri