AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

“Eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum”

“Eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum”

Prof. Dr. Açık’tan 2 Bin Yardım Kolisi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 1 Mayıs 2020 - 22:39:16

Koronavirüs süreci nedeniyle zor bir süreçten geçen hem vatandaşlara hem de Elazığ yerel esnafına önemli bir destek geldi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından başlatılan “Esnaf Eşleştirme ve Kardeşliği” projesine SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık destek olacağını açıklamıştı. Prof. Dr. Açık, hazırladığı projeyle hem vatandaşın hem de yerel esnafın yüzünü güldürdü. […]

Koronavirüs süreci nedeniyle zor bir süreçten geçen hem vatandaşlara hem de Elazığ yerel esnafına önemli bir destek geldi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından başlatılan “Esnaf Eşleştirme ve Kardeşliği” projesine SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık destek olacağını açıklamıştı. Prof. Dr. Açık, hazırladığı projeyle hem vatandaşın hem de yerel esnafın yüzünü güldürdü.

SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Değerli Valimizin başlattığı esnaf kardeşliği projesine; biz de grup şirketleri olarak katılıp, işyeri kapalı olan bir esnafımıza işyeri tekrar açılana kadar destek veriyoruz. Ayrıca; 2.000 adet gıda kolisini Elazığ esnafından alarak, ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” açıklamasını yapmıştı.

P rof. Dr. Yasemin Açık, bu açıklamasının hemen ardından “SEZA ve Açılım Grup” adına maddi durumu iyi olmayan Elazığ’daki 2 bin aileye dağıtılması için yardım kolileri hazırlamak amacıyla kolları sıvadı. Prof. Dr. Yasemin Açık yardım kolileriyle ilgili tek şart koştu ve bu kolilerin içerisine konulacak tüm malzemelerin Elazığ’ın yerel esnafından alınması gerektiğini söyledi.

2 BİN GIDA KOLİSİ HAZIRLANDI

 Ekipler tarafından kısa süre içerisinde yerel esnafla çalışmalar başlatıldı. Toplamda iki bin gıda kolisinin bin adetini bakkallar bin adetini ise toptancılar hazırladı. İki bin gıda kolisi böylelikle tamamlanmış oldu.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Bakkallar Odası Başkanı Cebrail Top, “Elazığ’da bir deprem yaşadık. Depremin etkisi bitmeden bu virüs süreci başladı. Gıda sektörü çok etkilendi. Özellikle Yasemin hocam, gıda sektörünün çok etkilendiğini söyledi. Bizlere esnafa nasıl yardımcı olabilirim diye sordu. Hem Valiliğin başlatmış olduğu esnaf kardeşliği projesine destek oldu. Hem de bizlerden, yerel esnaflarımızdan gıda temin ederek fakir insanlara böyle bir yardımda bulunuyor” dedi.

Elazığ Gıdacılar ve İşadamları Derneği Başkanı Süleyman Kamaç ise “Prof. Dr. Yasemin Açık hanımefendinin sayın valimizin başlattığı kardeşlik projesine 2 bin koli yardım kampanyasına destekte bulundu. Bunu da Elazığ’daki toptancı ve bakkal esnafında yaptırmayı kararlaştırdı. Biz de Elazığ Gıdacılar ve İşadamları Derneği olarak Elazığ’daki toptancı esnaflarımızla bu bin koliyi hazırladık. Bugün de inşallah AFAD’a teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hazırlanan 2 bin adet gıda kolisi Elazığ Valiliği’ne teslim edilerek valilik tarafında dağıtımı sağlanacak.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri