AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Elazığ Valiliği Vatandaşları Uyardı

Elazığ Valiliği Vatandaşları Uyardı

Depremin Merkezi Sivrice’de Konteyner Kentte Yaşam Devam Ediyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 15 Mayıs 2020 - 16:33:10

Elazığ ve Malatya’da 41 kişinin hayatını kaybettiği 24 Ocak’ta merkez üssü Sivrice de meydana gelen 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Kent merkezinde 3 konteyner kentin yanı sıra, depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde de 247 ailenin kalacağı konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezinde 63 aileden oluşan 258 kişi yaşamaya başladı. Aile bireyleri günlük hayatlarını sürdürürken, çocuklarda bisiklet sürüp, merkezin içindeki parkta […]

Elazığ ve Malatya’da 41 kişinin hayatını kaybettiği 24 Ocak’ta merkez üssü Sivrice de meydana gelen 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Kent merkezinde 3 konteyner kentin yanı sıra, depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde de 247 ailenin kalacağı konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezinde 63 aileden oluşan 258 kişi yaşamaya başladı.

Aile bireyleri günlük hayatlarını sürdürürken, çocuklarda bisiklet sürüp, merkezin içindeki parkta zamanlarını geçirmeye başladı.

Elazığ Valiliği ve İlçe Kaymakamlığı koordinesinde ilçedeki depremzedelerin tüm ihtiyaçları karşılanırken, konteyner evlerinde hayatlarını sürdüren aileler de devletin kendilerine sahip çıktığını aktardı.

4 KONTEYNER KENTTE 5 BİN 570 KİŞİ YAŞAMAYA BAŞLADI

Öte yandan, Merkez ve Sivrice ilçesinde 4 farklı noktada kurulan 2 bin 584 konteynerden oluşan geçici barınma merkezlerinde yaşayan aile sayısı ise bin 626’ya ulaştı.

Bin 626 aileden oluşan 5 bin 570 kişinin yaşadığı konteyner evlere talebe göre valilik koordinesinde yerleştirmelerin sürdüğü aktarıldı.

ATAN: HAYAT DEVAM EDİYOR BİR SIKINTI YOK

İlçe sakinlerinden Selami Atan yaşanan depremi anımsatarak “Depremden sonra buraya taşındım. Burada 250’ye yakın konteyner kuruldu. Şuanda çoğunluk olarak burada yaşıyor. Hayat devam ediyor bir sıkıntı yok. Havaların da ısınmasıyla aileler ve çocuklar daha rahat” dedi.

KAYA: ŞUANDA EVLERİMİZİN YAPILMASINI BEKLİYORUZ

Konteyner kente yerleşenlerden Musa Kaya ise, “Şuanda evlerimizin yapılmasını bekliyoruz. Sivrice’yi kentsel dönüşüme alacaklar. Bizde işlemleri bekliyoruz. Yerimiz güzel, Hazar Gölü’nün kenarında Allah razı olsun devletimizden. Kaymakamımız da sürekli ilgilenip yardımda bulunuyor. Tek isteğimiz evlerimizin bir an önce yapılıp bizlere teslim edilmesidir” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri