Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Harput Kalesi Kazılarında 7 Yılda 110 Bin Adet Obje Çıktı

Harput Kalesi Kazılarında 7 Yılda 110 Bin Adet Obje Çıktı

Elazığ’da Arabada Sineme Etkinliğine Yoğun Katılım Oldu
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Mayıs 2020 - 09:16:34

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından Elazığ’da “Arabada Sinema” etkinliği düzenleyeceklerini duyurmuştu. Gençlerin talebini kırmayan Başkan Şerifoğulları gösterimi yapılacak film için de anket çalışması başlattı. Ankette “7. Koğuştaki Mucize” filmi seçildi. Hazırlıklar yapıldı ve sistem Park 23 AVM arkasındaki otoparka kuruldu. Saatler 21.30’u gösterdiğinde ise sinema etkinliği başladı. Yoğun katılımın olduğu etkinlik […]

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından Elazığ’da “Arabada Sinema” etkinliği düzenleyeceklerini duyurmuştu.

Gençlerin talebini kırmayan Başkan Şerifoğulları gösterimi yapılacak film için de anket çalışması başlattı. Ankette “7. Koğuştaki Mucize” filmi seçildi.

Hazırlıklar yapıldı ve sistem Park 23 AVM arkasındaki otoparka kuruldu. Saatler 21.30’u gösterdiğinde ise sinema etkinliği başladı.

Yoğun katılımın olduğu etkinlik öncesinde Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları vatandaşları ziyaret ederek mısır ve çay ikramında bulundu.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM KARARLARI TİTİZLİKLE UYGULAYABİLMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDE OLDUK.

Ardından açıklama yapan Başkan Şerifoğulları,“İlimizde 24 Ocak tarihinde büyük bir afet yaşandı. Afetin etkilerini ortadan kaldırabilmek, hızlı bir şekilde yaraları sarabilmenin gayreti içerisindeyken, Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile karşı karşıya kaldık. Bu süreçte; Ülkemizde ilk belirtileriyle birlikte ilimizde Belediye olarak, Devletimizin, Hükümetimizin almış olduğu tüm kararları titizlikle uygulayabilmenin gayreti içerisinde olduk. Tüm toplu ulaşım araçları, Kamu kurum kuruluşlarında dezenfeksiyon, temizlik ve hijyen işlemlerini ivedilikle gerçekleştirdik. Ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Bu süreçte 20 yaş altın gençlerimizin ve 65 yaş üstü yaşlılarımızın ciddi manada sıkıldıklarını biliyorduk. Bunları önleyebilmek adına Belediyemiz olarak, Sosyal ve Kültürel etkinlikler düzenledik. Bunlardan bir tanesi 20 yaş altı gençlerimizin doğum günlerini evlerine giderek kutladık, onlara moral motivasyon verebilme adına çalışmalarımızı gayretli bir şekilde yaptık. Aynı zamanda evde bakıma muhtaç yaşlılarımızın evde temizlik hizmetlerini yapabilme adına ekiplerimiz, birimlerimiz sahadaydı. Bu krizi fırsata çevirebilme adına Elazığ belediyesi olarak bugüne kadar sahadaydık. Bundan sonraki süreçte de mesai merfumu gözetmeden sahada olacağız. Ve bu krizi de fırsata çevirdiğimize inanıyorum” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: VİRÜSÜN HIZLI ŞEKİLDE YAYILMASINI ÖNLEMEK ADINA BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALDIK

Başkan Şerifoğullarıkoronavirüse karşı Elazığ’da çok güzel bir sınav verildiğinin altını çizerek, “Sayın Valimizin başkanlığında bizlerin, pandemi kurulunun çalışmaları sonucunda, vaka sayılarının çok az olması ve aynı zamanda bu sayıların ve virüsün hızlı şekilde yayılmasını önlemek adına bütün önlemleri aldık. Nasip olursa bayramdan sonraki süreçte de inşallah normalleşme süreci başlayacak. Bundan sonraki süreçte, inşallah hep birlikte eski günlerde olduğu gibi gezeceğiz, eğleneceğiz, güzel Elazığ’ımızın tadını çıkaracağız” şeklinde konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: AREFE GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Arabada Sinema etkinliğiyle de ilgili konuşan Başkan Şerifoğulları, “Çok güzel bir etkinlik olacağını ümit ediyorum. Burada ki kalabalık da bunu net bir şekilde gösteriyor. Bu aktivitemiz,Arefegününe kadar devam edecek. Hemşehrilerimizin 2 ay boyunca evde ciddi manada canlarının sıkılmasını bir noktada da pozitife çevirebilme adına etkinlikler başlattık. Bundan sonraki süreçlerde de vatandaşlarımızın yanında olacağımızı ve taahhüt ettiğimiz tüm çalışmaları, projeleri hayata geçireceğimizi ve Elazığ’ımızı daha müreffeh, daha yaşanabilir bir şehir haline getirebilmek adına, gece gündüz demeden ekiplerimizle birlikte çalışacağımızı buradan tüm hemşehrilerimize duyurmak istiyorum” diye konuştu.

Arabada Sinema etkinliğine katılan vatandaşlar ise çalışmadan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri