Şehit Fethi Sekin Külliye İhalesi Gerçekleştirildi

Şehit Fethi Sekin Külliye İhalesi Gerçekleştirildi

Harput Yolundaki Oturma Alanları Yenilendi

Harput Yolundaki Oturma Alanları Yenilendi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Elazığ Belediyesini Ziyaret Etti

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Elazığ Belediyesini Ziyaret Etti

Su Ana Terfi Hattında Deplase Çalışması Sürüyor

Su Ana Terfi Hattında Deplase Çalışması Sürüyor

Keban’da Göldere Köyünün Su Sorunu Giderildi

Keban’da Göldere Köyünün Su Sorunu Giderildi

Aman Dikkat! Elazığ’da Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 25 Mayıs 2020 - 08:40:15

Elazığ’da koronavirüs vaka sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. 20 günün ardından geçtiğimiz günlerde Elazığ’da iki vaka görülmüştü. Bunun üzerine vaka sayısı artmaya devam ediyor. Şehir genelinde çok sayıda bina da karantinaya alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Kul hakkına girmeyin” dedi. Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü mart ayından itibaren Elazığ’da il pandemi […]

Elazığ’da koronavirüs vaka sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. 20 günün ardından geçtiğimiz günlerde Elazığ’da iki vaka görülmüştü. Bunun üzerine vaka sayısı artmaya devam ediyor. Şehir genelinde çok sayıda bina da karantinaya alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Kul hakkına girmeyin” dedi.

Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü mart ayından itibaren Elazığ’da il pandemi kurulu oldukça önemli tedbirler almış ve Türkiye’de örnek gösterilen şehirler arasında yer almıştı.

Elazığ’da koronavirüs vaka sayısı sıfırlanmış hatta üzerinden geçen 20 gün boyunca yeni vaka görülmemişti.

VAKA SAYISINDA 4 GÜNDE CİDDİ BİR ARTIŞ YAŞANDI

Ancak 21 Mayıs Perşembe günü Elazığ’da 20 günün ardından yeniden koronavirüs vakası görülmüştü. İlk etapta 2 vakanın görülüğü Elazığ’da 2 vakanın ardından 4 gün içerisinde vaka sayısında ciddi bir artış olduğu öğrenildi.

İL DIŞINDAN GELENLERDE GÖRÜLDÜ

İl dışından Elazığ’a gelen kişilerden şehre buluştuğu tespit edilen koronavirüs şehirde hızla yayılmaya devam ediyor.

ŞEHİRDE FİLYASYON ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarını artırdı. Bu kapsamda koronavirüs tespit edilen kişilerin yakın çevreleri de taramadan geçiriliyor. Virüsün bulaşabileceği kişiler tespit edilerek şehir genelinde kapsamlı bir filyasyon çalışması yapıldığı belirtildi.

VALİ KALDIRIM: KUL HAKKINA GİRMEYİN

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada kul hakkına dikkat çekerek, “İlimizde görülen vakalardan %90’ı hastalığı il dışından gelen akrabası ya da arkadaşından kaptı. Hiçbiri hasta olacağını ya da virüsü bulaştıracağını düşünmüyordu. Lütfen bu bayramda ziyarete gitmeyin, misafir kabul etmeyin, bayramlaşmayı uzaktan yapın. Kul hakkına girmeyin” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri