Gönülden Eğitim, Türkiye Gündemine Girdi

Gönülden Eğitim, Türkiye Gündemine Girdi

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yol Çalışmalarını İnceledi

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yol Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Valisi Yırık ve Tunceli Valisi Özkan Yaralı Askerlerimizi Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Yırık ve Tunceli Valisi Özkan Yaralı Askerlerimizi Ziyaret Etti

Kovancılar’da İçme Suyu İçin Boru Hattı Döşemeleri Devam Ediyor

Kovancılar’da İçme Suyu İçin Boru Hattı Döşemeleri Devam Ediyor

Kovancılar İlçe Merkezi’nde Yol Çalışmaları

Kovancılar İlçe Merkezi’nde Yol Çalışmaları

Milletvekili Bulut, Harput Diyanet Eğitim Külliyesi’nde İncelemelerde Bulundu
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 29 Mayıs 2020 - 00:24:59

8 bin 600 metre kare alanda ve içerisinde; kongre merkezi, eğitim binaları, seyir kulesi, İslami Araştırmalar Merkezi, çok amaçlı kütüphane, çok amaçlı konferans salonları, eğitim sınıfları, sosyal alanlar, spor sahası, restoran ve kafe, günlük ortalama 200 kişinin kalacağı yatakhanenin olacağı Harput Diyanet Eğitim Külliyesi’nde çalışmalar devam ediyor. MİLLETVEKİLİ BULUT, İNCELEMELERDE BULUNDU AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yapımı […]

8 bin 600 metre kare alanda ve içerisinde; kongre merkezi, eğitim binaları, seyir kulesi, İslami Araştırmalar Merkezi, çok amaçlı kütüphane, çok amaçlı konferans salonları, eğitim sınıfları, sosyal alanlar, spor sahası, restoran ve kafe, günlük ortalama 200 kişinin kalacağı yatakhanenin olacağı Harput Diyanet Eğitim Külliyesi’nde çalışmalar devam ediyor.

MİLLETVEKİLİ BULUT, İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yapımı devam eden Harput Külliyesi yerleşkesinde Ziver İnşaat yetkililerinden bilgi alarak incelemelerde bulundu. Milletvekili Metin Bulut’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Murat Okubay ve Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat da eşlik etti.

BULUT: TÜRKİYE’DE ÖRNEK OLACAK TESİSLERDEN BİR TANESİ

Harput Diyanet Külliyesi’nin gerekliliğine inandıkları tesislerden biri olduğunu ifade eden AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, külliyenin Türkiye’ye örnek olacak tesislerden biri olduğunu söyledi. Milletvekili Bulut, “şu zorlu günlerde böyle yapılar gördüğümüzde bir nefes almış oluyoruz. Harput’un o manevi değerini güçlendirecek, beklenen o Harput’u yeniden canlandıracak çok özel bir tesis. Bununla alakalı hakikaten geçmişten bugüne bütün arkadaşlarımızın gerçekten çok desteği oldu. Bizim çok inandığımız tesislerden bir tanesi. Harput diyanet eğitim merkezi artık o ismi kullanmıyoruz, Harput Külliyesi adını kullanacağız çünkü gezdiğimizde buranın sadece bir eğitim merkezi olmadığını sosyal donatılar itibariyle gerçekten bir külliye olduğunu gördük. Çalışacak olan personelin konaklayacağı lojmanlardan tutun, dışarıdan gelen misafirlerin kalabileceği kısımlar lojmanlar, misafirhaneler, spor yapabilecekleri alanlar, kütüphanesi ve diğer sosyal donatılarıyla birlikte gerçekten Türkiye’de örnek olacak tesislerden bir tanesi” ifadelerini kullandı.

BULUT: BU TÜR DOKUNUŞLARLA HARPUT’UMUZU KALKINDIRACAĞIZ VE GELİŞTİRECEĞİZ

Milletvekili Bulut, külliyenin Yatırımların askıya alındığı bir dönemde özel taleple hayata geçtiğini de belirterek, “Tabi çok zor şartlarda hayata geçirdiğimiz bir tesis özelikle yatırımların askıya alındığı bir dönemde hiçbir kaynak ayrılmamasına rağmen sadece yatırım bütçesinin olmasına rağmen özel talep ile belirttiğimiz ve başlattığımız çok güzel bir tesis. Bu tesis diğerlerini tetikleyecektir. Harput’ta arsa konusunda çok şükür bir sıkıntımız yok bu tür dokunuşlarla Harput’umuzu kalkındıracağız ve geliştireceğiz. Emeği geçen herkese ve muhtarımıza çok teşekkür ediyorum, bizden daha çok sahiplendi projeyi” dedi.

DEMİRPOLAT: SAYIN VEKİLLERİMİZ SAYESİNDE HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR

Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat, “Eğitim merkezi sayın vekillerimiz sayesinde hızlı bir şekilde ilerliyor. Ziver İnşaat zaten bu işi hızla yapmaya devam ediyor. Ben burada bizi en çok mutlu eden, benim esnafım, benim minibüsçüme bir an önce bittiği zaman burada bir en azından maddi olarak bir katma değer sağlayacak. Bu anlamda çok mutluyuz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri