AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Elazığ Valiliği Vatandaşları Uyardı

Elazığ Valiliği Vatandaşları Uyardı

Vali Kaldırım Elazığ’daki Son Vaka Sayısını Açıkladı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 30 Mayıs 2020 - 10:07:19

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ‘da da korona virüs (Covid-19) kapsamında birçok tedbir alınarak, başarılı bir çalışma yürütüldü. Kentte şu ana kadar salgın nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti, toplamda salgına yakalananlardan 69’u hastanelerde tedaviye alındı. Cuma namazı sonrasında açıklamada bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, şu anda hastanelerde 10 kişinin tedavi gördüğünü söyledi. KALDIRIM: HASTA OLARAK YATAN 10 VAKAMIZ VAR Cumhurbaşkanı Recep […]

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ‘da da korona virüs (Covid-19) kapsamında birçok tedbir alınarak, başarılı bir çalışma yürütüldü.

Kentte şu ana kadar salgın nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti, toplamda salgına yakalananlardan 69’u hastanelerde tedaviye alındı.

Cuma namazı sonrasında açıklamada bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, şu anda hastanelerde 10 kişinin tedavi gördüğünü söyledi.

KALDIRIM: HASTA OLARAK YATAN 10 VAKAMIZ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran itibarıyla birçok tedbirin kaldırılacağını duyurduğunu anımsatan Vali Kaldırım, “Vatandaşlarımız maske takmalı, sosyal mesafeyi korumalı, yine bireysel teması en aza indirgemelidir. Toplu kapalı alanlardan uzak durmalılar. Şimdiye kadar hastanelerimizde 59 vatandaşımızı taburcu ettik. Şu anda hastanelerde hasta olarak yatan 10 vakamız var. Toplamda 69 vakayla Elazığ olarak çok başarılı bir şekilde kapatmış olduk. Bunda tüm çalışanlarımızın emeği var” dedi.

KALDIRIM: ELAZIĞ HEM DEPREMİ HEM SALGINI YAŞADI, İKİSİNİN DE ÜSTESİNDEN GELDİ

Birlik ve beraberlik içinde vatandaşlarla bu başarının sağlandığına değinen Vali Kaldırım, “Süreç artık vatandaşın sorumluluğuna geçiyor. Yeni süreçte vatandaşımız tedbirlere, mesafeye, hijyene azami dikkat ederse dinimizin emri de zaten budur. Bir ibadet şuuruyla yerine getirirse salgının Elazığ’da veya Türkiye’de daha fazla yayılmadan, diğer kardeşlerimize zarar vermeden atlatmış oluruz. Başkasının sağlığını korumak çok önemlidir. Tedbirsizlik ve kurallara uymamadan dolayı herhangi bir bulaştırma sağladığımızda Allah korusun onun ölümüne neden olabiliriz. Bu da adeta bir cinayet gibi olur. Buna çok dikkat edelim. Elazığ vatanını, milletini, bayrağını seven ve dinen maneviyatına bağlı bir şehirdir. Devlet ne demişse, din ne demişse harfiyen yerine getirmiştir. Bu tedbirlere riayet edeceklerini biliyorum. Bugün çok mutlu oldum. Elazığ, hem deprem hem de salgını yaşadı. Vatandaşımızın gayretiyle, devletimizin iradesiyle ikisinin de üstesinden gelmiştir. Vatandaşımız hiçbir şekilde mağdur edilmemiştir. Rabbim bir daha böyle afetler göstermesin” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri