Prof. Dr. Yasemin Açık, İzmir’deki Otelini Depremzede ve Ekipler İçin Açtı

Prof. Dr. Yasemin Açık, İzmir’deki Otelini Depremzede ve Ekipler İçin Açtı

Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Başkan Şerifoğulları, Müjdeli Haberi Açıkladı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 4 Haziran 2020 - 18:09:43

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Şorşor Deresi ıslah çalışmalarının 2.Etabı ve Hamzabey İçme Suyu Barajı’nın isale hattı sorununu çözüme kavuşturduklarını duyurdu. AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut ve Sermin Balık ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret etti. Elazığ’ın yıllardır çözüm bekleyen sorunları arasında yer alan ve çözüm oluşturmak amacıyla […]

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Şorşor Deresi ıslah çalışmalarının 2.Etabı ve Hamzabey İçme Suyu Barajı’nın isale hattı sorununu çözüme kavuşturduklarını duyurdu.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut ve Sermin Balık ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret etti.

Elazığ’ın yıllardır çözüm bekleyen sorunları arasında yer alan ve çözüm oluşturmak amacıyla 2016 yılından başlanan Şorşor Deresi Islah Projesi kolektör hattı yapım çalışmaları ile açık kanal çalışmalarının birinci etabının tamamlanmasının ardından Şorşor Deresi Islah Projesi açık kanal ikinci etap çalışmalarının yapım ihalesi için çalışmalara start verildi.

İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLAYAMAMIŞTI

Çalışmalar doğrultusunda Şorşor Deresinin Mollaköy, Akçakiraz beldeleri ve Gümüşkavak Mahallesini kapsayan 8.500 metre uzunluğundaki birinci etabı tamamlanmıştı. Ancak Şorşor Deresinin en çok zarar verdiği adeta kangren haline gelen Kızılay, Aksaray ve Hicret mahallelerini kapsayan ikinci etap çalışmalarına başlanamamıştı.

HAZİRAN 2020 İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ile yürüttüğü yoğun çalışmalar sonucunda, 9000 metrelik Şorşor Deresi Açık Kanal Projesinin yapım ihalesine ilişkin çalışmalara başlandı. Yürütülen çalışmalarla ihalenin Haziran 2020 içerisinde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

KAPALI YAĞMUR SUYU DRENAJ HATTI ÇALIŞMASI DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Açık kanal üzerinde trafik akışına olanak sağlayacak 9 adet köprünün de inşa edileceği proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi-Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve Adalet Sokak üzerinden Şorşor Deresine bağlanacak 3.100 metre uzunluğunda kapalı yağmur suyu drenaj hattı çalışması da gerçekleştirilecek.

Projeyle Ulukent ve Kırklar mahallesinden geçerek Kızılay Mahallesinde Şorşor Deresi açık kanala bağlanan açık kanalın Kızılay Mahallesinden geçen 1300 metrelik kısmında da rehabilitasyon çalışması gerçekleştirilecek.

Elazığ Belediyesi tarafından projenin son aşamasında ise Şorşor Deresi çevresinde rekreasyon çalışmaları gerçekleştirilerek vatandaşların piknik yapacağı, dinleneceği, gezinti yapacağı cazibe merkezi oluşturulacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Müjde… Göreve geldiğimiz ilk günden beri üzerinde yoğun çaba harcadığımız Şorşor Deresi ıslah çalışmalarının 2.Etabı ve Hamzabey İçme Suyu Barajı’nın suyunu şehrimizdeki terfi merkezilerine ve depolarına nakil edecek olan isale hattı sorununu, Milletvekillerimiz ile birlikte DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız ile bir araya gelerek çözüme kavuşturduk. Memleketimize, hayırlı olsun” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri