Gönülden Eğitim, Türkiye Gündemine Girdi

Gönülden Eğitim, Türkiye Gündemine Girdi

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yol Çalışmalarını İnceledi

Başkan Şerifoğulları, Yeni Yol Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Valisi Yırık ve Tunceli Valisi Özkan Yaralı Askerlerimizi Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Yırık ve Tunceli Valisi Özkan Yaralı Askerlerimizi Ziyaret Etti

Kovancılar’da İçme Suyu İçin Boru Hattı Döşemeleri Devam Ediyor

Kovancılar’da İçme Suyu İçin Boru Hattı Döşemeleri Devam Ediyor

Kovancılar İlçe Merkezi’nde Yol Çalışmaları

Kovancılar İlçe Merkezi’nde Yol Çalışmaları

Başkan Şerifoğulları’ndan Güçlü Bir Adım Daha
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 4 Haziran 2020 - 18:16:40

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ile birlikte DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’la yaptıkları görüşmeler sonucunda Hamzabey İçme Suyu Barajı Arıtma tesisi ile şehir içi depolar arası yaklaşık 60 km uzunluğundaki bağlantı hattı ve terfi merkezi çalışmalarına ilişkin ihalenin Haziran 2020’de gerçekleştirileceğini duyurdu. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ın yıllardır yaşanan önemli […]

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ile birlikte DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’la yaptıkları görüşmeler sonucunda Hamzabey İçme Suyu Barajı Arıtma tesisi ile şehir içi depolar arası yaklaşık 60 km uzunluğundaki bağlantı hattı ve terfi merkezi çalışmalarına ilişkin ihalenin Haziran 2020’de gerçekleştirileceğini duyurdu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ın yıllardır yaşanan önemli sorunları arasında ilk sırada yer alan içme ve kullanma suyu sorununa çözüm oluşturma yolunda kararlı adımlarını sürdürüyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları şehrin altyapı sorunlarının çözümüne ilişkin göreve geldiği günden itibaren yürüttüğü çalışma temposunun Ankara ayağıyla da çalışmalarına güç katıyor.

Hamzabey İçme Suyu Barajı suyunu kısmen şehir şebekesine aktarmak amacıyla geçtiğimiz Nisan ayında başlatılan toplam 5 km uzunluğundaki isale hattı çalışmaları tamamlanma aşamasına gelinirken DSİ tarafından gerçekleştirilecek yaklaşık 60 km uzunluğundaki Arıtma Tesisi depolar arası bağlantı hattı ve terfi merkezi çalışmalarına ilişkin ihale süreci de başlatıldı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “HEMŞEHRİLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hamzabey İçme Suyu Barajı Arıtma Tesisi ile şehir içi depolar arası yaklaşık 60 km uzunluğundaki bağlantı hattı ve terfi merkezi çalışmalarına ilişkin ihalenin Haziran

2020’de gerçekleştirileceğini belirterek, “Şehrimizin en önemli sorunu olan içme suyu sorununa çözüm oluşturmak noktasında kararlı adımlarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızı yürütürken de şehrimizin hem bugünkü ihtiyaçları doğrultusunda atılması gereken adımları atıyor hem de gelecek on yılların ihtiyacını göz önünde bulunduruyoruz. Günü birlik çözümler üretmediğimiz gibi bugünü de göz ardı etmiyoruz.

DSİ tarafından 82 kilometrelik ana isale hattı ile Karşıyaka Mahallesinde bulunan Arıtma Tesisine kadar getirilen Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattının şehrin içerisindeki dağıtım hattı ihalelerinin yapılmamasından dolayı Elazığ Belediyesi olarak şehrin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Hamzabey Barajı İçme Suyunu kısmen Karşıyaka Arıtma Tesisinden Doğukent depolarına ulaştıracak dağıtım hattı çalışmalarını üstlenerek Nisan ayında başlattığımız çalışmalarımızı tamamlanma aşamasına getirdik. Kısa bir süre içerisinde Hamzabey İçme Suyu Barajı suyunu kısmen şehir şebekesine aktararak, içme suyu ihtiyacımızı karşılamış olacağız. Şehrin gelecek on yıllarda içme suyu ihtiyacının temin edileceği yaklaşık 60 km uzunluğundaki Hamzabey İçme Suyu Barajı Arıtma Tesisi depolar arası bağlantı hattı ihalesi Haziran ayında gerçekleştirilecek. DSİ tarafından gerçekleştirilecek bağlantı hattı çalışmalarının ortalama 2-3 yıl içerisinde tamamlanacağı düşünülürse, kısa süre içerisinde devreye sokacağımız 5 km uzunluğundaki bağlantı hattımız sayesinde hemşehrilerimiz içme suyu sıkıntısı yaşamayacaklar. İhale sürecinin ardından başlatılacak çalışmalar sonucunda şehrimizin on yıllar sürecek içme ve kullanma suyu ihtiyacı tamamen oradan kalkmış olacaktır. Hemşehrilerimiz ve geleceğimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri