ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Adliye ve Cezaevi personelinde COVİD-19 vakası görüldü mü?
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 17 Haziran 2020 - 12:27:01

Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, tam kadro kapılarını açan Elazığ Adliyesinde alınan önlemler ilgili açıklama yaptı.  KÖSE: ADLİYELERİMİZDE GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDIK Başsavcı Köse açıklamasında, “Koronavirüs Türkiye’de görülmeye başladığı ilk andan itibaren sağlık kurulunun tavsiyeleri ve bakanlığımızın ve Hakim ve Savcılar Kurulunun talimatları ile biz Adliyelerimizde gerekli tüm tedbirleri aldık. Bu kapsamda öncelikle Adliye’de girişte ateş ölçer […]

Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, tam kadro kapılarını açan Elazığ Adliyesinde alınan önlemler ilgili açıklama yaptı. 

KÖSE: ADLİYELERİMİZDE GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDIK

Başsavcı Köse açıklamasında, “Koronavirüs Türkiye’de görülmeye başladığı ilk andan itibaren sağlık kurulunun tavsiyeleri ve bakanlığımızın ve Hakim ve Savcılar Kurulunun talimatları ile biz Adliyelerimizde gerekli tüm tedbirleri aldık. Bu kapsamda öncelikle Adliye’de girişte ateş ölçer ile vatandaşlarımızın ve çalışanların ateşlerini ölçtük. Yüksek ateş çıkan kişiler sağlık kurumlarına yönlendirdik. Sağlık çalışanlarına hizmet almaya gelen vatandaşlarımıza maske takma zorunluluğu getirdik. Ayrıca doğrudan vatandaşla birebir teması daha fazla olan birimlerimizde siperlik takma zorunluluğu getirdik. Yine Adliye’nin her tarafından vatandaşların sosyal mesafeye uyması için yazılı broşürler astık, etiketler yapıştırdık, zaman zaman iç anons sistemi ile vatandaşları uyarıyoruz. Yine ilk baştan itibaren adliyemizi komple elden geçirdik. Temizlik anlamında. Hijyene dikkat ediyoruz. Her gün hijyene dikkat etmek suretiyle temizliğimizi ihmal etmeden yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlar kolay ulaşabilsin diye adliyenin her tarafına dezenfektan maddeler koyduk. Her duruşma salonunda da mevcut. Arkadaşlar buna rahatlıkla ulaşabiliyorlar” dedi.  

ONELİMİZDE COVİD-19 VAKASI HİÇ GÖRÜLMEDİ

Başsavcı Köse, şuana kadar adliye ve cezaevi personelinde covid-19 vakası görülmediğini söyleyerek, “Çok şükür şu ana kadar, sürecin başından itibaren adliye personelimizde ve cezaevi personelimizde COVİD-19 vakası hiç görülmedi. Bu bizi sevindiriyor. İnşallah bundan sonrada görülmez. Aynı tedbirleri biz ceza evlerimizde de aldık. Orada da yine kapıda girişte ateş ölçme işlemi yapılıyor ve Cezaevine ilk kez giren hükümlü yada tutukluları ilk başta normal koğuşlara almıyoruz. 14 gün özel koğuşlarda bekletiyoruz. Girişte test yaptırıyoruz. Test negatif çıksa bile 14 gün beklettikten sonra herhangi bir semptom görülmemesi halinde normal koğuşlara alıyoruz. Yine Cezaevinde görev yapan İnfaz Koruma Memurlarını ilk iki buçuk ay itibariyle yurtlara yerleştirdik. Evleri ile sosyal çevreleri ile irtibatlarını kestik ki her hangi bir yerden virüs bulaşmasın. Çünkü kendilerine bulaşırsa cezaevlerindeki hükümlü tutuklulara, diğer mesai arkadaşlarına bulaştırabilirler. Bu şekilde infaz koruma memuru arkadaşlarımız ciddi fedakarlıkta bulundular. Evlerinden, çoluk çocuklarından ayrı olarak yurtta barındılar. İşten yurda, yurttan işe bir çalışma düzeni belirledik” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri