Başkan Şerifoğulları’ndan ASKON’a Ziyaret

Başkan Şerifoğulları’ndan ASKON’a Ziyaret

Fırat Nehri Üzerine Kurulan “Zipline” İlgi Odağı Oldu

Fırat Nehri Üzerine Kurulan “Zipline” İlgi Odağı Oldu

Milletvekili Erol, Deprem Konutlarıyla İlgili Açıklama Yaptı!

Milletvekili Erol, Deprem Konutlarıyla İlgili Açıklama Yaptı!

Harput Köy Yollarında Asfalt ve Yol Bakım Çalışmaları Sürüyor

Harput Köy Yollarında Asfalt ve Yol Bakım Çalışmaları Sürüyor

Elazığ’da Çiftçiler Şeker Pancarı Mesaisinde

Elazığ’da Çiftçiler Şeker Pancarı Mesaisinde

Fırat Üniversitesinde Yeni Açılan Bölüm ve Programlara 130 Öğrenci Alınacak
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 18 Haziran 2020 - 11:48:04

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nün, üniversite bünyesindeki bazı bölüm ile programlara 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alınması konusunda Yükseköğretim Kuruluna yaptığı teklif kabul edildi. Bu kapsamda 2547 sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişik 7/h maddesi uyarınca, Fırat Üniversitesi bünyesinde Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümüne 20, Baskil MYO bünyesinde yeni kurulan Raylı Sistemler Makinistlik Programına 30, Elazığ Organize […]

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nün, üniversite bünyesindeki bazı bölüm ile programlara 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alınması konusunda Yükseköğretim Kuruluna yaptığı teklif kabul edildi.

Bu kapsamda 2547 sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişik 7/h maddesi uyarınca, Fırat Üniversitesi bünyesinde Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümüne 20, Baskil MYO bünyesinde yeni kurulan Raylı Sistemler Makinistlik Programına 30, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Programına 20, Karakoçan Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Programına 30 ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programına 30 olmak üzere toplam 130 öğrenci alınacak.

DEMİRDAĞ: İLİMİZE VE BÖLGEMİZE FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, üniversite bünyesinde nitelikli bölümler ve programlar açarak öğrenci sayısını artırma noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirme konusunda tüm paydaşlarımızla birlikte hareket ederek, üniversite bünyesinde açtığımız nitelikli bölüm ve programlarla ilimize ve bölgemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz bünyesine kazandırılan yeni bölüm ve programların başta Üniversite camiamız ile öğrencilerimiz olmak üzere, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bu önemli kararın alınmasında başta YÖK Başkanımız Sn. Prof. Dr. Yekta Saraç ve kurul üyeleri olmak üzere emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri