Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Dernek Beyannameleriyle İlgili Açıklama Yapıldı

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Diyanet Harput Eğitim Merkezi’nin İnşası Sürüyor

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Fırat Üniversitesi Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulması İçin Başvuru Yapıldı

Harput Kalesi Kazılarında 7 Yılda 110 Bin Adet Obje Çıktı

Harput Kalesi Kazılarında 7 Yılda 110 Bin Adet Obje Çıktı

Gençlik Meclisi Üyeleri Sokak Hayvanları İçin Su ve Mama Bırakıyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 22 Haziran 2020 - 14:17:41

Belediyenin desteği ile gönüllü gençlerin oluşturduğu 15 kişilik grup, haftanın belirli günlerinde kentin farklı noktalarında düzenli olarak mama ve su dağıtımı yaparak, sokak hayvanlarını besliyor. Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Uğur Celayir, yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının bakımlarını düzenli bir şekilde yapmaya çalıştıklarını söyledi. Kendi aralarında gönüllü olarak bu işi yürüttüklerini kaydeden Celayir, “Elazığ‘ın farklı noktalarında sokak […]

Belediyenin desteği ile gönüllü gençlerin oluşturduğu 15 kişilik grup, haftanın belirli günlerinde kentin farklı noktalarında düzenli olarak mama ve su dağıtımı yaparak, sokak hayvanlarını besliyor.

Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Uğur Celayir, yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının bakımlarını düzenli bir şekilde yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Kendi aralarında gönüllü olarak bu işi yürüttüklerini kaydeden Celayir, “Elazığ‘ın farklı noktalarında sokak hayvanları için beslenme programı düzenliyoruz. Hayvanları yoğun olduğu bölgelere giderek hazırladığımız mama ve suları bırakıyoruz.” dedi.

CELAYİR: GİTTİĞİMİZ BİR ÇOK YERDE KEDİ VE KÖPEKLER İLE DOSTLUĞUMUZU PERÇİNLEŞTİRDİK

Kovid-19 salgınının hayvanları olumsuz etkilediğini ifade eden Celayir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mama ve su bulma sıkıntısı yaşıyorlar. Elazığ Belediyesinin destekleri ile 15 kişilik ekip ile bu işi sürdürüyoruz. Şehrin muhtelif yerlerinde sürekli ekiplerimiz geziyor. Gittiğimiz bir çok yerde kedi ve köpekler ile dostluğumuzu perçinleştirdik. Onlar da bizi tanımaya başladı. Onların ihtiyaçlarının artık ciddi anlamda farkındayız. Gittiğimiz yerlerde kediler için ayrı mama köpekler için ayrı mama ve su kapları bırakıyoruz. “

Sokak hayvanlarına karşı herkesi duyarlı olmaya davet eden Celayir, “En azından herkesin evinin kapısının önüne bir kap su bir mama bırakması hayvanlar için çok büyük bir iyilik olacak.” dedi.

ŞENER: HAYVANLARI GÜZEL BİR ŞEKİLDE BESLEDİK

Beyza Berfin Şener de arkadaşlarıyla gönüllü olarak sokak hayvanlarına sahip çıktıklarını belirtti.

Bu işi yaparken mutlu olduklarını ifade eden Şener, “Arkadaşlarımızla hayvanları güzel bir şekilde besledik. Salgının ilk döneminde restoranlar kapandığı için artık yemekler ile beslenme gibi şansları kalmadı. Biz belirli günlerde bu hayvanları besliyoruz. Ama tüm hayvanlara yetişmemiz imkansız.” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri