AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

AK Parti İl Başkanı Yıldırım, Açıklama Yaptı

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Başkan Atlı, Keban’da Alınan Covid-19 Tedbirlerini Anlattı

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Milletvekili Bulut, “Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak”

Elazığ Valiliği Vatandaşları Uyardı

Elazığ Valiliği Vatandaşları Uyardı

Elazığ Barosu Açıklama Yaptı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 23 Haziran 2020 - 15:02:38

Elazığ barosu çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıyız diyerek açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 7 Mayıs 2020 tarihinde açıkça çoklu baroya karşı olduğumuza dair ilk açıklamamız. 19 Mayıs 2020 ve 01 Haziran 2020 tarihlerinde Ankara da yapılan baro başkanları toplantılarında tüm barolarca imzalanan bildiriler ile yine teklifin geri çekilmesine ilişkin mutabakat, Baromuzca paylaşıldı. Bunun yanında teklifin geri […]

Elazığ barosu çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıyız diyerek açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

7 Mayıs 2020 tarihinde açıkça çoklu baroya karşı olduğumuza dair ilk açıklamamız. 19 Mayıs 2020 ve 01 Haziran 2020 tarihlerinde Ankara da yapılan baro başkanları toplantılarında tüm barolarca imzalanan bildiriler ile yine teklifin geri çekilmesine ilişkin mutabakat, Baromuzca paylaşıldı. Bunun yanında teklifin geri çekilmesi noktasında gerekli açıklamalar yapılarak, Yine 17 Haziran 2020’de yine tüm basın ve kamuoyu ile yapılması planlanan değişikliklerle ilgili görüşlerimiz paylaşılmış ve tüm baro başkanları ile eş zamanlı basın açıklaması yapılmıştır. Elazığ Barosu olarak çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıyız.  Teklifin geri çekilmemesi üzerine, yürüyüş yapılması kararı alan baro başkanlarımız olmuştur. Kararlar içinde farklı eylem şekilleri de sunulmuş ancak yürüyüş konusunda genel bir mutabakat sağlanamamıştır” denildi.

Ayrıca açıklamada, “Elazığ Barosu genel mutabakatın sağlandığı Anıtkabir ziyareti ve devamındaki programa katılım sağlamak üzere Ankara’ya giden Baro Başkanı Av. Mustafa YENTÜR temsilinde Ankara’ya gitmiştir. Diğer baro başkanlarımızla Anıtkabir’de buluşmak üzere anlaşılmış olup, Anıtkabir ziyareti akabinde yürüyüş gerçekleştirilerek ve açıklama ile programın sonlandırılması planlanmıştır.

“KATI BİR MÜDAHALE OLUP, KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR”

Elazığ Barosu adına Baro Başkanı Av.Mustafa Yentür Anıtkabir programına katılarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkmış, ancak birlikte Anıtkabir’den yürüme kararı alınan baro başkanlarının Ankara’ya girişlerine izin verilmediği bilgisi üzerine, derhal Anıtkabir’de bulunan baro başkanlarımız ile Ankara’nın giriş noktasına intikal etmiştir. Ankara’nın girişinde baro başkanlarına yönelik tutum ve davranışlar, barışçıl toplantı ve gösteri yürüyüşüne katı bir müdahale olup, kabul edilebilir değildir. Gaziantep Baro Başkanı Sayın Av. Berktaş Şarklı’ya yönelik müdahale ile ilgili ivedilikle soruşturma başlatılarak sorumlular tespit edilmelidir.  Savunma yargının kurucu unsuru, hak arama hürriyetinin temel güvencesidir.  Barolar ve baro başkanlarının eylem ve yapılması planlanan değişiklikler ile ilgili farklı görüş ve düşünceleri olabilir. Demokratik hukuk devletinde olması gereken de budur.

“HER TÜRLÜ GİRİŞİMDE, SAVUNMANIN HAKLARINI KORUMAYA KARARLIDIR”

Elazığ Barosu savunmaya yönelik yapılacak her türlü girişimde, savunmanın haklarını korumaya kararlıdır. Bu sebeple yasal haklarını kullanan baro başkanlarına Ankara girişindeki müdahalenin sonlandırılması gerekliliği ve Baro Başkanı Av. Mustafa Yentür’ün halen Ankara girişinde diğer baro başkanları ile birlikte olayın takipçisi olduğu saygı ile duyurulur” denildi

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri