Karantinayı İhlal Etti Hem Ceza Yedi Hem De Yurda Yerleştirildi!

Karantinayı İhlal Etti Hem Ceza Yedi Hem De Yurda Yerleştirildi!

Bakan Kurum Bir Kez daha Açıkladı! “Yıl Sonuna Kadar 8 Bin Konut Teslim Edilecek”

Bakan Kurum Bir Kez daha Açıkladı! “Yıl Sonuna Kadar 8 Bin Konut Teslim Edilecek”

İl Yöneticilerinden Bakan Soylu’ya Ziyaret

İl Yöneticilerinden Bakan Soylu’ya Ziyaret

İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

Orman Bölge Müdürü Çetiner, Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Orman Bölge Müdürü Çetiner, Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Milletvekili Demirbağ, Elazığ Depremi ve Sonrasını Değerlendirdi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 29 Haziran 2020 - 15:03:52

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında alınan önlemler ve devletin halka uzattığı yardım elini değerlendirdi. “ELAZIĞ’DA SÜREKLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPTIK” 64 yaşında olduğunu ifade eden Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “1970’li yıllardan bugüne kadar bir çok hükümet gördüm. Bu dönemlerin bir kısmında ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Daire Başkanlığı’nda görev yapıyordum. Gölcük, Yalova, Avcılar […]

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında alınan önlemler ve devletin halka uzattığı yardım elini değerlendirdi.

“ELAZIĞ’DA SÜREKLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPTIK”

64 yaşında olduğunu ifade eden Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “1970’li yıllardan bugüne kadar bir çok hükümet gördüm. Bu dönemlerin bir kısmında ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Daire Başkanlığı’nda görev yapıyordum. Gölcük, Yalova, Avcılar gibi birçok depremi gördük. Dolayısıyla deprem bölgelerine müdahaleye de gittik. Arama kurtarma çalışmalarına yardım ettik. Ben bütün bunlara şahit olan biri olarak, Ak Parti iktidarı olduğu için söylemiyorum ama, 24 Ocak Elazığ depremine baktığımızda dünyada belki de benzeri görülmemiş bir organizasyon ve süratle müdahale gerçekleşti. Depremin ilk saatlerinde, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca deprem bölgesine geldiler. Pandemi sürecinde dünyanın başarısına şapka çıkardığı bakanımız Fahrettin Koca, vaka sayılarının artışı üzerine 1 hafta 10 gün kadar sonra deprem bölgesinden ayrılmak zorunda kaldı. Ardından biz milletvekilleri Elazığ’da sürekli değerlendirme toplantıları yaptık. Halkımız için ne lazımsa ilgili kurumlara haber vermek suretiyle eksikleri tamamladık. Ardından hiç vakit kaybetmeden, evleri hasar gören vatandaşlarımız için karavanlar kurduk” dedi.

“DEVLETİMİZ ÖRNEK BİR ÇALIŞMA ORTAYA KOYDU”

Milletvekili Demirbağ, “gerçekten devletimiz Elazığ, Bingöl ve Malatya depremlerinde örnek bir çalışma ortaya koydu. Bu konuda devletimize müteşekkirim. Başta Cumhurbaşkanımız depremin ikinci günü Elazığ’a geldi ve hasar gören binaların olduğu bölgeleri bizzat gezerek, gerekli talimatları olay yerinde verdi. Bu yüzden Allah razı olsun başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarımızdan” dedi.

“ÖRNEK ALINACAK BİR PANDEMİ SÜRECİ YÜRÜTTÜLER”

Türkiye’deki pandemi sürecini de değerlendiren Zülfü Demirbağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Osmanlı torununun ne demek olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. Demirbağ: Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanımız talimatıyla oluşturulan Bilim Kurulu ile birlikte bütün dünyada örnek alınacak bir pandemi süreci yürüttüler. Diğer ülkelerde halka detaylı bilgilendirme yapılmadı; hatta özellikle yaşlı insanlar ölüme terk edildi. Halbuki bizim geleneklerimiz ve inancımız gereği “yaşlılarımız olmazsa bizler de olmazdık” düşüncesiyle ilerledik. Cumhurbaşkanımızın da başta kendi anne babasına olmak üzere tüm yaşlılarımıza gösterdiği sevgi ve ihtimam hep örnek oldu. Bu süreçte de özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımız özellikle korundu” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK YARDIMDA BULUNDU”

Milletvekili Demirbağ, “Devletimiz pandemi sürecinde büyük bir şefkat ve merhamet örneği ortaya koydu. Bunu sadece kendi insanına değil, ihtiyaç duyan diğer tüm ülkelere de gösterdi. Sağlık malzemelerinden solunum cihazına birçok yardımda bulundu, bulunmaya da devam ediyor. Böylece sayın Cumhurbaşkanımız Osmanlı torununun ne demek olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri