Elazığ Belediyesi’nin Bayram Konserleri Tamamlandı

Elazığ Belediyesi’nin Bayram Konserleri Tamamlandı

Elazığ Müftülüğü Şehit Ailelerini Ağırladı!

Elazığ Müftülüğü Şehit Ailelerini Ağırladı!

İstasyon Caddesi’ndeki Alt Geçitte Zincirleme Trafik Kazası

İstasyon Caddesi’ndeki Alt Geçitte Zincirleme Trafik Kazası

Elazığ Valisi Yırık’tan Deprem Açıklaması

Elazığ Valisi Yırık’tan Deprem Açıklaması

Elazığ’da Yaklaşık 500 Dönümlük Alan Kül Oldu!

Elazığ’da Yaklaşık 500 Dönümlük Alan Kül Oldu!

Kadınlar, Maske Üretimi İle Aile Bütçesine Katkı Sağlıyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 13 Temmuz 2020 - 11:49:58

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Ev Tekstili Hazırlama Kursunda, Korona virüsüyle mücadele kapsamında maske üretimine geçildi. Kurslarda eğitim gören 40 kadın açılan 6 atölyede ayda 10 bin adetten fazla maske üretiyor. Kadınlar bir yandan maske üretirken diğer yandan da kurstan aldıkları ücretlerle aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Pandeminin 14 kuralına uygun olarak steril bir ortamda üretilen […]

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Ev Tekstili Hazırlama Kursunda, Korona virüsüyle mücadele kapsamında maske üretimine geçildi.

Kurslarda eğitim gören 40 kadın açılan 6 atölyede ayda 10 bin adetten fazla maske üretiyor.

Kadınlar bir yandan maske üretirken diğer yandan da kurstan aldıkları ücretlerle aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

Pandeminin 14 kuralına uygun olarak steril bir ortamda üretilen yıkanabilir maskeler, talebe göre kurumlara ve piyasaya talebe göre satışı yapılıyor.

AKTAR: KADINLARIMIZ KENDİ EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLIYOR

Şu anda 6 atölyede 40 kadının maske üretimi gerçekleştirdiğini belirten Merkez Müdürü Haydar Aktar, “Bunu yaparken sosyal mesafeyi dikkate alıyoruz. Kadınlarımızın sağlığını da düşünmek zorundayız. Zorlu bir süreçten geçen kadınlarımız kendi ekonomilerine katkı sağlıyor. Bu süreçte eşi işte ayrılan oldu. Kadınlar burada çalıştıkları günlerde harçlıklarını almaktadırlar. Kendilerine bir katkı sağlıyor” dedi.

AKTAR: BUNLAR HİJYENİK VE KALİTELİ MASKELERDİR

Günlük 450, ayda ise 10 bin adetten fazla maske üretildiğini aktaran Aktar, “Bunlar hijyenik ve kaliteli maskelerdir. Bu maskelerin özelliklerinin bir tanesi de yıkanabilir olmasıdır. Ürettiğimiz her bir maske kişin kullanımı ile 10’a çarpabiliriz. Yıkanıyor tekrar kullanılıyor. Bunları bakanlığımızın teşkilatlarında değerlendiriyoruz. Ayrıca talep olduğu halde piyasaya satabiliyoruz. Bunu da döne sermayemize geliyor. Bunu tekrar maske üretiminde kursiyerlerimiz için kullanıyoruz” dedi.

ORHAN: EV HANIMLARINA BİR KATKI OLUYOR

Kurslarda maske dikimi yaptıklarını dile getiren 3 çocuk annesi 47 yaşındaki Seval Orhan, “Hem virüsten korunuyor hem de insanları koruyoruz. Aynı zamanda ekonomik kazanç sağlıyoruz. Ev hanımlarına bir katkı oluyor. Evde boş boş oturacaktık. Burada böyle faydalı şeyler yapmak bizim için iyi oluyor” diye konuştu.

Maske dikimi yaptıklarını ve aile ekonomilerine katkı sağladıklarını ifade eden Hacer Efe ise, hem zamanlarını değerlendirdiklerini hem de aile bütçesine bir katkılarının olduğunu kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri