ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Ahmet Tevfik Ozan  Hayatını Kaybetti

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığ’da Kar 38 Köy Yolunu Kapattı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığspor’da 3 Oyuncu Takımdan Ayrıldı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Elazığ’da Bir Zincirleme Kaza Daha! 5 Araç Birbirine Girdi: 4 Yaralı

Prof. Dr. Açık: Elazığ Medyası Birçok Şehire Örnektir
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 24 Temmuz 2020 - 09:47:55

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık mesajında, medya çalışanlarının, toplumun doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamanın yanı sıra, şehirlerin ve ülkelerin kalkınmasında da çok önemli yeri olduğuna ve lokomotif görevi üstlendiklerine dikkat çekerek, “Medya mensupları, […]

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık mesajında, medya çalışanlarının, toplumun doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamanın yanı sıra, şehirlerin ve ülkelerin kalkınmasında da çok önemli yeri olduğuna ve lokomotif görevi üstlendiklerine dikkat çekerek, “Medya mensupları, zor koşullarda, gece gündüz demeden özveri ile emek vererek, toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlayarak, çok önemli bir kamusal görevi de yerine getirmektedirler. Böylesine önemli bir görevi mesleki ilkeler ve etik değeler doğrultusunda yerine getiren basın mensuplarının gayretleri ve öz verili çalışmaları takdire şayandır. Medya mensupları, yayınlarıyla demokratik toplum düzeninin korunması ve demokrasi bilincinin geliştirilmesinde de çok değerli katkılar sağlamaktadırlar. Yönetenler ile halk arasında adeta bir köprü işlevi gören medya, toplumsal sorunların dile getirilmesi, çözümü ve toplumun beklentilerinin karşılanmasında da kilit role sahiptirler. Hiç şüphesiz medyanın en önemli katkı sağladığı alanlardan biri de ülkelerin ve kentlerin kalkınmasıdır. Özellikle yerel medya, sürdürülebilir bir yerel kalkınmanın sağlanmasında lokomotif işlevi görmektedir. Bu anlamda, Elazığ yerel medyası yayıncılık çizgisiyle, yerel basın çalışanları ise yayıncılık anlayışı ve özverileriyle şehrimizin gelişmesine ve kalkınmasında çok önemli katkılar sunmaktadırlar. Anadolu basını içerisinde köklü bir geçmişe sahip olan Elazığ yerel medyası, hem güçlü alt yapısı hem de yayıncılık politikasıyla birçok şehre örnek olmaktadır. Bu vesileyle, tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri