İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Video Konferans Yöntemi İle Katılacak

Kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Video Konferans Yöntemi İle Katılacak

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Dr. Ozan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’ın Yetiştirdiği Önemli Değer Dr. Ozan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şerifoğulları, Bayram Öncesi Sahada
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 30 Temmuz 2020 - 17:12:48

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kurban Bayramı öncesinde şehir genelinde devam eden çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunarak, daha yaşanabilir bir şehir inşa etme yolunda çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kurban Bayramı öncesinde birim müdürleriyle birlikte şehir genelinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gün boyu adım adım şehir genelinde pek […]

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kurban Bayramı öncesinde şehir genelinde devam eden çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunarak, daha yaşanabilir bir şehir inşa etme yolunda çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kurban Bayramı öncesinde birim müdürleriyle birlikte şehir genelinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gün boyu adım adım şehir genelinde pek çok mahalleyi ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, vatandaşları dinleyerek eksikleri yerinde tespit etti, sorunların çözümü ve taleplerin ivedilikle giderilmesi için birim müdürlerine talimatlarda bulundu.

Altyapı çalışmalarından temizlik hizmetlerine, yol yapım çalışmalarından yeşil alan çalışmalarına şehrin gelişim ve değişimine katkı sağlamaya devam ettiklerinin altını çizen Başkan Şerifoğulları, attıkları ve atacakları adımlarla geleceğin Elazığ’ını inşa ettiklerini kaydetti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, YOL ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN İNCELEMELERDE BULUNDU

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde yürütülen yeni yol, yol genişletme ve bakım-onarım çalışmalarını inceleyen Başkan Şerifoğulları, “Elazığ’ımızda yaşam kalitesini artırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu çerçevede her geçen gün gelişen şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda yol çalışmalarımız da devam ediyor. Mevcut yollarımıza konfor kazandırırken, yeni yol çalışmalarımız ve yol genişletme çalışmalarımız da devam ediyor. Hedefimiz 5 yılın sonunda trafik sorunlarını çözmüş bir şehir oluşturmaktır. Elazığ’ımız yollarıyla, kaldırımlarıyla geleceğin gelişmiş, modern ve kimlikli şehirleri arasında yerini alacaktır.” diye konuştu.

ULUKENT MAHALLESİ’NE 37 BİN METREKARE YENİ YAŞAM ALANI

Başkan Şerifoğulları, çalışmaları kapsamında Ulukent Mahallesi’ne kazandırılacak toplam 37 bin metrekare alana sahip yaşam alanında da incelemelerde bulundu.  Çalışmalarda sona gelinen 1.800 metre uzunluğundaki kanal çevresi duvar yapımı ile yürüyüş yolu, bisiklet yolu, kameriye ve barbekü alanları, çocuk oyun alanları ve fitnes alanlarına ilişkin çevre düzenleme çalışmalarına dair incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şehrin doğu kesimine prestijli bir yaşam alanı kazandıracak projenin tamamlanmasıyla, vatandaşların aileleriyle birlikte rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri bir dinlenme alanına kavuşacağını ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Ulukent Mahallesi Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Yapım Projemiz toplam 37.000 m2 alan üzerinde hayata geçirilecek. Proje kapsamında alanda 27.000 m2 yeşil alan, 248 m2 çocuk oyun alanları, 84 m2 fitness alanları, 1.760 m2 bisiklet yolu, 2.768 m2 gezinti yolu yer alacak. Piknik masaları ve barbekülerle donatacağımız park alanını, 2020 yılı içerisinde hizmete sunacağız.” diye konuştu.

KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK

Elazığ Belediyesi’nin tüm birimleriyle bayrama hazır olduğunu belirten Başkan Şerifoğulları, ” Elazığ Belediyesi olarak bayram öncesinde rutin hizmetlerimizin yanı sıra tüm birimlerimizle vatandaşlarımızın huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmeleri adına gerekli düzenleme ve hazırlık çalışmalarını gerçekleştirdik. Kurban Bayramı öncesi hayvan satış ve kesim noktalarında gerekli adımlarımızı attık. Vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmeleri için bayram öncesi ve bayram süresince ekiplerimizin denetimleri 24 saat esaslı devam edecek. Bayram süresince Belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için de nöbetçi ekiplerimiz görevlerinin başında olacaktır. Vatandaşlarımız bayram süresince taleplerini, Alo 153 Beyaz Masa ile ilgili birimlerimize iletebilecekler. Yine su arıza ve kanalizasyon hizmetlerimiz ile İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz ile ilgili tüm birimlerimiz tarafından kesintisiz hizmet sürdürülecektir” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri