Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Vakaların Yüzde 80’e Yakın Düştüğü Elazığ’da Kısıtlama Sessizliği

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Gençleri Sevindirecek Haber

Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine İlişkin İncelemelerde Bulundu

Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine İlişkin İncelemelerde Bulundu

Elazığ’da 150 Kilo Et İle Tulum Peyniri Çalan 2 Şüpheli Yakalandı

Elazığ’da 150 Kilo Et İle Tulum Peyniri Çalan 2 Şüpheli Yakalandı

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu

MHP İl Başkanı Işıkver: TYP’den İşe Alınanların İş Süreleri Uzatılsın
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Ağustos 2020 - 03:04:50

İş kur bünyesinde TYP kapsamında geçici süreliğine işe alınan vatandaşların 6 aylık süreleri sona eriyor. MHP İl Başkanı Semih Işıkver, geçici süreliğine işe alınan vatandaşların iş sürelerinin uzatılması gerektiğini söyledi. IŞIKVER: KADİRŞİNASLIĞINI GÖSTERMEKTEDİRLER Işıkver açıklamasında, “İçlerinde, işe alınacağını bilmeden, yardıma gittiği AFAD, Valilik Sosyal Yardımlaşma gibi devlet kurumları tarafından o anda acilen personele ihtiyaç olması sebebiyle […]

İş kur bünyesinde TYP kapsamında geçici süreliğine işe alınan vatandaşların 6 aylık süreleri sona eriyor.

MHP İl Başkanı Semih Işıkver, geçici süreliğine işe alınan vatandaşların iş sürelerinin uzatılması gerektiğini söyledi.

IŞIKVER: KADİRŞİNASLIĞINI GÖSTERMEKTEDİRLER

Işıkver açıklamasında, “İçlerinde, işe alınacağını bilmeden, yardıma gittiği AFAD, Valilik Sosyal Yardımlaşma gibi devlet kurumları tarafından o anda acilen personele ihtiyaç olması sebebiyle direkt isimleri önerilerek işe başlatılmış olan gönüllü kardeşlerimizin de olduğu bu hemşehrilerimizin, 6 aylık sürenin sona ermesi ile birlikte işten çıkarılmaya başlanması bizleri derinden üzmektedir. Elazığ Belediyesi, AFAD, Çevre Şehircilik, İl Özel İdaresi gibi kurumların deprem sonrasında oluşan ekstrem sıkıntılarla mücadelelerini kolaylaştıran, yüklerini paylaşan bu insanların çoğunluğu bulunduğu bölgede bu mücadelenin bir parçası olmayı başarmış, bazıları ise iş akitleri dolduğu halde, maaşını alıp alamayacağını dahi bilmeden çalışmaya devam etme kadirşinaslığını göstermektedirler” diye kaydetti.

IŞIKVER: YAŞANACAK SOSYOLOJİK TRAVMAYI HEP BİRLİKTE TASAVVUR ETMELİYİZ

Başkan Işıkver, “En anlaşılır örnek olması sebebiyle, ilimizde depremzede hemşehrilerimizin 6 aydır kaldıkları ve yaklaşık 1 sene daha kalmak zorunda oldukları Konteyner kentlerde çalışan TYP’lilerin, orada yaşayan bütün aileleri tanıdığı, engelli, yaşlı, çocuklu veya yoksul bütün haneleri bildikleri, kime nasıl ve ne zaman yardımcı olacaklarını öğrendikleri bir 6 aylık sürecinden ardından işten çıkarılmalarının sebep olacağı idari problemleri ve yaşanacak sosyolojik travmayı hep birlikte tasavvur etmeliyiz. Şehrimize, yaşanan felaketin ardından milyarlarca liralık yatırım yapan bakanlıkların hassasiyetlerinin bu konuya çekilmesi hususunda başta biz olmak üzere, bütün siyasi partilerin gayret içerisinde olmaları gerekmektedir. Bu itibarla, Valimiz Erkaya Yırık Bey ve ilgili kurum müdürlerimizle de paylaştığımız konuya dair hassasiyetimizi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak ilgili bakanlarımızla da paylaşacağımızı ifade ederek, şehrimizin bütün paydaşlarını bu hususta mücadele etmeye davet ediyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri