Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Fırat Üniversitesi’nde Eğitim Uzaktan Olacak
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 3 Eylül 2020 - 11:50:06

Koronavirüs nedeniyle Fırat Üniversitesi’nde eğitimin uzaktan mı yoksa yüz yüze mi olacağı tartışılırken Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, konuyla ilgili açıklama yaptı. Fırat Üniversitesi 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılına üç fakülte dışında uzaktan eğitimle başlayacak. Üniversitedeki Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde hibrit eğitimi olacak. Diğer fakültelerin tamamında ise uzaktan eğitim […]

Koronavirüs nedeniyle Fırat Üniversitesi’nde eğitimin uzaktan mı yoksa yüz yüze mi olacağı tartışılırken Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Fırat Üniversitesi 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılına üç fakülte dışında uzaktan eğitimle başlayacak. Üniversitedeki Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde hibrit eğitimi olacak. Diğer fakültelerin tamamında ise uzaktan eğitim yapılacak.

REKTÖR GÖKTAŞ: HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Sevgili öğrencilerimiz; Üniversitemiz Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri fakülteleri Hibrit eğitim, diğer fakülteler de ise Uzaktan Eğitim Modeliyle 5 Ekim 2020 tarihinde eğitime başlayacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Öte yandan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından yapılan açıklama şöyle;

Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle üniversitemizi tercih eden ve üniversitemizde çeşitli bölümlere yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Mezun olan öğrencilerimize de sağlıklı, mutluluk ve başarı dolu bir hayat diliyorum.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında sizlerle yüz yüze eğitim yapmak en büyük dileğimizdir. Ancak Covid-19 salgını bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsal hayatı ve insan sağlığını olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Bütün illerimizde ve Elazığımızda da Covid-19 maalesef etkisini sürdürmektedir. Bu nedenle siz değerli öğrencilerimizi korumak maksadıyla Fırat Üniversitesi yönetimi olarak eğitim-öğretimi daha çok “uzaktan eğitim” ev “karma (hibrit) eğitim” şeklinde yürütmek üzere planlama çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.

Üniversitemiz, eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili süreçte, en başta Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve İl Pandemi Kurulunun açıklayacağı tavsiyeler doğrultusunda her türlü duruma karşı gerekli hazırlıkları yapmakta ve tedbirleri almaktadır.

Bu nedenle Üniversitemiz; salgınla ilgili olarak ülke ve il genelindeki gelişmeleri daha sağlıklı izleyebilmek açısından üniversitemiz akademik açılışının 05 Ekim 2020 tarihinde yapılmasına karar vermiştir.

Takdir edersiniz ki, üniversitemizin açılışına kadar geçecek sürede salgının nasıl seyredeceği hususunda bir kestirimde bulunmak güçtür.

Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin uygulama yoğunluklu sınıflarında eğitimin “Esnek Zaman ve Seyreltilmiş Fiziki Mekân Modeli (Hibrit)”, diğer Fakültelerin tamamında ise “Uzaktan Eğitim Modeliyle” yürütülmesi planlanmıştır. Buna rağmen, karşılaşabileceğimiz muhtemel durumlara karşın yürüteceğimiz eğitim modeline ilişkin nihai açıklama yapılmadan özellikle Elazığ dışından gelecek öğrencilerimizin herhangi bir endişeye kapılmamalarını, girişimde bulunmamalarını ve yapılacak duyurulara göre hareket etmelerini tavsiye ediyoruz.

Konu ile ilgili tüm gelişmeler üniversitemiz web sayfasından sizlere resmi olarak duyurulacaktır.

Elazığ kamuoyu pandemi nedeniyle Fırat Üniversitesi’nde eğitimlerin uzaktan yapılmasını istiyordu. Rektör Prof. Dr. Göktaş’ın kararı kamuoyu tarafından olumlu karşılandı. 

HİBRİT EĞİTİM NEDİR?

Karma öğrenme, hibrit öğrenme, karışık öğrenme olarak da bilinen harmanlanmış öğrenme en sade tanımıyla geleneksel eğitim metodunun çevrimiçi (online) eğitim materyalleriyle zenginleştirilmesi yani harmanlanması olarak tanımlanmaktadır.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri