Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, ‘Tarıma Devam’ Dedi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Eylül 2020 - 10:16:06

Tarımsal faaliyetlerle gündemdeki yerini koruyan leblebisi ile meşhur Ağın İlçesi, hububat, meyve, sebze ve badem ürünleriyle de isminden söz ettirmeye hazırlanıyor.  Ağın Belediyesi tarafından bu yıl hayata geçirilen tarımsal üretimlerde önümüzdeki yıldan itibaren yelpaze genişleterek ilçede katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi hedefleniyor. USLU: 27 BİN LİRALIK TOHUMU KENDİM ALDIM Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Biz Bize […]

Tarımsal faaliyetlerle gündemdeki yerini koruyan leblebisi ile meşhur Ağın İlçesi, hububat, meyve, sebze ve badem ürünleriyle de isminden söz ettirmeye hazırlanıyor. 

Ağın Belediyesi tarafından bu yıl hayata geçirilen tarımsal üretimlerde önümüzdeki yıldan itibaren yelpaze genişleterek ilçede katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

USLU: 27 BİN LİRALIK TOHUMU KENDİM ALDIM

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Biz Bize Yeteriz Sloganıyla başlatmış olduğu yola biz de emir ve talimatlar gereği, ayrıca seçim döneminde de halkımıza vermiş olduğumuz bir sözle bu yola baş koyduk. Toplam 600 dönüm olan arsalarımızın 400 dönümüne arpa ektik Bu üretimde belediyemize kasasından 40 Bin Lira harcama yapıldı.  Tohumu ise kendi cebimden ödedim. Tohumun beledi 27 Bin Lira. Bunu ben ödedim. Bunu niye ödedik. İlçe halkında tepki aldık. Dediler ki ‘Zarar edeceksiniz, belediyeyi zarara uğratacaksınız.’ Biz de o tedirginliğimizden belediyeyi zarara uğratmaktansa kendi cebimize zararı olsun diye 27 bin liralık tohumu kendim aldım. Ama sadece 40 Bin lira belediyenin kasasından para çıktı. Şuanda depomuzda 76,5 ton arpamız var. Bunun bugünkü değeri 110 Bin TL. Bu arpayı sattık. Toplamda Belediye bütçesine 70 Bin Lira gelir sağladık. Bu da belediyeye ciddi bir gelir oldu. Elde edilen samanı da ilçe halkına dağıttık” dedi.

USLU: AMACIMIZ AĞIN’I TARIM İLÇESİ HALİNE GETİRMEKTİ

Başkan Ali Uslu, “Bizim tarıma yönelmemizin asıl nedeni ilçede bir farkındalık oluşturmak ve burayı tarım ilçesi haline getirmekti.  Tarım Bakanlığında da bir farkındalık oluşturup ‘ilçemize, ilçe tarımına ne alabiliriz, nasıl bir hizmet getirebiliriz’ dedik. Bunu da Tarım Bakan yardımcımız Hadi Tunç beyle görüştük. Sağolsun bize hem tohum desteği verdi hem ekipman desteği verdi. Orada da bir farkındalık oluşturduk. Biz istediğimizi elde ettik. İstediğimiz hedefe ulaştık. 70 Bin lira gibi bir gelir sağladık. Tarımdan elde ettiğimiz gelirle yine belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere küçük bir pikap tarzı araç alıp sinekle mücadele yapacağız. Bu arabanın ücretini yatırdık. Resmi işlemleri bekliyoruz. Tarımdaki amacımız hem belediyeye gelir sağlamaktı hem de bir farkındalık oluşturup tarımla uğraştığımızı Türkiye’ye anlatmaktı” ifadelerine yer verdi.

USLU: HEDEFİMİZ AĞIN’DA TARIMI EN ÜST SEVİYEDE GETİRMEK

Başkan Uslu, “Hedefimiz Ağın’da tarımı en üst seviyede getirmek. Hem de belediye tarımla uğraşacak. Tarıma yönelmemizin bir boyutu da şöyle; 29 tane personelimiz var. içlerinde 2-3 kalifiye personelimiz var. Personelimizin çoğu tarımla uğrayan bu yörenin insanı. Hal böyle olunca onların da ilgi alanına girebileceği, yapabileceği iş alanlarına odaklanmak daha mantıklı geldi bize. Belediyenin rutin hizmetlerini yapmanın yanında bir de tarıma odaklanmak. Onun için Allah nasip ederse seneye biraz daha çoğaltacağız” açıklamalarında bulundu.

USLU: BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ İLÇEDE PROFESYONEL OLARAK YAPILIYOR

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, “Ağın’da son zamanlarda bademcilik had safhada. Badem yetiştiriciliği ilçede profesyonel olarak yapılıyor.  Gerek Tarım Bakanlığının destekleriyle yapılan gerekse halkımızın bahçelerinde olmak üzere 7 bin dönüm badem bahçesi oluştu. Bakanlığımızla görüştük. Ağın belediyesi olarak kendi arazimizde, 500 dönüm araziye badem dikeceğiz. Bunun da amacı şu; 500 dönüm bademliğimiz olduğu zaman, buradan elde edeceğimiz gelirle belediye bütçesine gelir kazandıracağız” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri