Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Tarihi Bakırcılar Çarşısı Yenileniyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 24 Eylül 2020 - 15:32:51

Başkan Şerifoğulları, Elazığ tarihi için önemli bir geçmişe sahip Bakırcılar Çarşısı’nı ziyaret ederek kısa süre içerisinde yapımına başlanacak olan sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenlemesi projesiyle ilgili incelemelerde bulundu. Tarihi çarşının Elazığ için önemli bir marka değer olduğunu ifade eden Başkan Şerifoğulları, Bakırcılar Çarşısı’nın şehrin ekonomisine, tanıtımına ve turizmine önemli derecede katkı sunduğunu belirtti. ŞERİFOĞULLARI: TARİHİMİZİN ÖNEMLİ İZLERİNİ […]

Başkan Şerifoğulları, Elazığ tarihi için önemli bir geçmişe sahip Bakırcılar Çarşısı’nı ziyaret ederek kısa süre içerisinde yapımına başlanacak olan sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenlemesi projesiyle ilgili incelemelerde bulundu.

Tarihi çarşının Elazığ için önemli bir marka değer olduğunu ifade eden Başkan Şerifoğulları, Bakırcılar Çarşısı’nın şehrin ekonomisine, tanıtımına ve turizmine önemli derecede katkı sunduğunu belirtti.

ŞERİFOĞULLARI: TARİHİMİZİN ÖNEMLİ İZLERİNİ TAŞIYOR

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Bakırcılar çarşımız şehrimizin tarihi, markası ve en önemli tanıtım aracıdır. Tarihin önemli izlerini taşıyan bu sokağımız şehrimizin sembol sokaklarından biridir. Tarihe önem veren bir anlayışla hareket ederek bakırcılık sanatının icra edildiği bu çarşımızın otantik görünümünü bozmadan sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışmaları yapacağız. Bu çalışmamız Saray Camiimeydanına kadar devam edecek.  Bu kapsamda hayata geçireceğimiz projemizle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere esnaflarımızı ziyaret ettik. Yapacağımız çalışmaları tüm ayrıntılarıyla birlikte kendilerine aktardık” dedi.

ŞERİFOĞULLARI:  PROJE İHALESİ YAPILDI

Başkan Şerifoğulları, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından proje ihalesi yapıldı. Gerekli prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte Elazığ Belediyesi olarak proje yapım ihalesini gerçekleştireceğiz. Kısa süre içerisinde çalışmalarımız başlayacak.  Hayata geçireceğimiz projeyle birlikte sokaktaki dükkânların tabelaları değişip, bina cepheleri yeniden boyanacak ve ahşap cepheler dizayn edilecek.  Sokak aydınlatmaları baştan sona değişecek ve kaldırımlar yenilenecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ise Bakırcılar Çarşısı ve Saray Cami Meydanı yeni ve şık görünümüyle hizmet vermeye devam edecek” diye kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri