Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

% 75’i Hibe Olan Tohumlar, Elazığlı Üreticilere Verilecek
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 8 Ekim 2020 - 10:34:39

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Mehmet Hadi Tunç’un destek ve girişimleri ile Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında Elazığlı üreticilere % 75’i hibe olmak kaydıyla tohumluk destek sağlanacak. KARAHAN: PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ Elazığ Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, sonbahar ekim sezonunda % 75’i hibe olan tohumluk desteğin maliyetinin 2 milyon 80 bin liraya tekabül ettiğini belirterek, “Tarım ve […]

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Mehmet Hadi Tunç’un destek ve girişimleri ile Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında Elazığlı üreticilere % 75’i hibe olmak kaydıyla tohumluk destek sağlanacak.

KARAHAN: PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Elazığ Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, sonbahar ekim sezonunda % 75’i hibe olan tohumluk desteğin maliyetinin 2 milyon 80 bin liraya tekabül ettiğini belirterek, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın sonbahar ekim sezonunda yapılmak üzere ilimiz çiftçilerine %75 hibeli olarak sağlamış olduğu tohumluk desteği 1.5 milyon liralık çiftçi katkısı ile 2 milyon 80 bin lira ile karşınızdayız. Burada sonbaharda ilimizde gerçekleştirilecek olan kuru fasulyede 2500 dekar, nohutta 5 bin dekar, mercimekte bin dekar, arpada 6 bin 500 dekar, yem bezelyesinde32 bin dekar olmak üzere 23 bin dekar alanda ekimi yapılacak olan 300 ton civarındaki 2 milyon değerindeki tohumluğun %75 hibe ile çiftçi ve üreticilerimize dağıtımı yapmayı ve bu projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesinde desteğin sağlanmasında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Mehmet Hadi Tunç beyin girişimleri ve destekleri ile bu bütçe Elazığ ilimize aktarıldı ve çiftçilerimize kullandırılacak. Bu tohumluklar çiftçiye dağıtılacak ve bu tohumluklar berekete dönüşmek üzere toprakla buluşturulacak. Burada binlerce çiftçiye ulaşımı olacağız ve Elâzığ’ın bereketli topraklarını bu kaliteli tohumlukla buluşturduğumuzda hem bitkisel üretim hem de hayvancılığın gelişmesine ciddi katkıda bulunacak” dedi.

KARAHAN: ÜLKE EKONOMİSİNE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM

Müdür Karahan, Elazığlı üreticilere katkı sağlayacak olan destek için ve projenin hayata geçmesine katkı sağlayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a teşekkür ederek, “İlimiz çiftçilerine aktarılmasını sağlayan bakan yardımcımız, hemşehrimiz, Mehmet Hadi Tunç beye tüm çiftçi ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. Şükranlarımı arz ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu bakanlık olarak dağıtacağımız tohumlukların başta üreticilerimize, ilimiz tarım ve hayvancılığına, ülke ekonomisine hayırlar getirmesini diliyorum” diye kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri