Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Kızılay Mahallesi’nde TOKİ Tarafından 150 Konut Yapılacak

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Dilek ve Petek Sitesi’nde Konutların Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Elazığ’da 3 Cadde de Başlayan Sigara İçme Yasağına Vatandaş Destek Verdi

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Öztürk ve Eriş’ten Vali Yırık’a Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Şehidimizin Oğlundan Kirvesi Ramazan Gürgöze’ye Ziyaret

Vali Yırık, Öğrenci Servislerini Denetledi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Ekim 2020 - 13:44:50

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve beraberindeki heyet okulların başlaması ile birlikte öğrenci servislerini denetledi. Vali Yırık servis şoförlerine kurallara ve pandemi tedbirlerine yönelik hatırlatmalarda bulunurken, servisteki öğrencilerle de sohbet etti. Bilgilendirici broşürler dağıtan Vali Yırık, çocuklara rüzgar gülü ve boya kalemi hediye etti. Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Vali Erkaya Yırık, okullardaki en büyük sorumluluğun servis araçlarında olduğunu söyledi. YIRIK: BUGÜN […]

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve beraberindeki heyet okulların başlaması ile birlikte öğrenci servislerini denetledi.

Vali Yırık servis şoförlerine kurallara ve pandemi tedbirlerine yönelik hatırlatmalarda bulunurken, servisteki öğrencilerle de sohbet etti.

Bilgilendirici broşürler dağıtan Vali Yırık, çocuklara rüzgar gülü ve boya kalemi hediye etti.

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Vali Erkaya Yırık, okullardaki en büyük sorumluluğun servis araçlarında olduğunu söyledi.

YIRIK: BUGÜN İTİBARİYLE ŞAHİT OLDUK

Vali Yırık, “Öncelikle biliyorsunuz ana sınıflarımız ve birinci sınıflarımız bundan yaklaşık iki hafta önce eğitim öğretime başlamıştı. Şimdi de bununla birlikte anasınıfı, birinci sınıflar, iki, üç, dört ve onuncu ile on ikinci sınıflar orta öğretim dersleri sekizinci sınıflar olmak üzere eğitim öğretime yüz yüze eğitime başladılar. Bununla birlikte yine mesleki ve teknik eğitim merkezlerinde yüz yüze uygulamalı eğitimlerde yine başladı. Bu kapsamda eğitimin başlangıç yılında her yıl olduğu gibi servis araçlarının biliyorsunuz herhangi bir kaza bela ve benzeri üzücü durumlarla karşılaşmamak için emniyetimiz, arkadaşlarımız, okul idaresi, milli eğitim müdürlüğü, şoförler odası ve servis şoförleriyle birlikte bu işlemin herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeden yapılabilmesi için birtakım kuralları var biliyorsunuz. Okul servis araçları yönetmeliği gereğince servislerimizin eğitim öğretimden önce yapması gereken birtakım donanımlar var. Kemerden tutun araçların lastiklerinin iklim şartlarına uygunluğuna kadar taşıt araç ve benzeri levhaların bu araçlarda bulundurulmasına kadar denetim formlarında belirtilen hususları servis araçlarımızın taşıdığına bugün itibariyle şahit olduk” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri