Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Toplamda 104 Farklı Suç Kaydı Bulunan 5 Kişi Suçüstü Yakalandı

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Elazığ Belediyesi’nden Yoğun Mesai

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Otobüs Sefer Saatlerine Yeni Düzenleme

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Elazığ Valiliği Nöbetçi Olan Akaryakıt İstasyonlarını ve Lastik Firmalarını Açıkladı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Sırt Çantasından 2,5 Kilo Uyuşturucu Çıktı, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Milletvekili Erol: “Milletvekilliğinde ikinci sıradan adayım”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 18 Kasım 2020 - 17:38:05

Partisinin il başkanının görevden alınmasının ardından CHP örgütü ile bir otelde bir araya gelen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçimlerde aday olmayacak bir başkan istediğini söyledi. Pazartesi günü partisinin il başkanının genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, il ve ilçe teşkilatıyla bir otelde toplandı.. EROL: SÜRECİ BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİK […]

Partisinin il başkanının görevden alınmasının ardından CHP örgütü ile bir otelde bir araya gelen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçimlerde aday olmayacak bir başkan istediğini söyledi.

Pazartesi günü partisinin il başkanının genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, il ve ilçe teşkilatıyla bir otelde toplandı..

EROL: SÜRECİ BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİK

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün burada Merkez Yürütme Kurulumuzun Elazığ İl Örgütünün görevden alınması ile ilgili bir değerlendirmek yaptık. Değerlendirmeye katılan arkadaşlarımız ilçe başkanlarımız, kadın kolları başkanımız, eski il başkanlarımız, belediye başkan adaylarımız, eski belediye başkanlarımız, görevden alınan il yönetimi, il kongre delegelerimizle bir değerlendirme yaptık. Süreci birlikte değerlendirdik” dedi.

EROL: BEN İLİN MİLLETVEKİLİ OLARAK İSİM ÖNERMEDİM

Süreci birlikte değerlendirdiklerini ifade eden Milletvekili Erol, “Amacımız geleceğe yönelik siyasete direk hakim olmaya yönelik değil, burada sağlıklı, Cumhuriyet Halk Partisinin değerlerini en üst düzeyde taşıyan, temsil yeteneği olan, örgüt içinde birlik ve beraberliği koruyacak bir yönetim oluşturarak yönetimle önümüzdeki seçimlerde milletvekili iddiamızı arttırabilmek, hedeflerimizi büyütmek, Elâzığ için umut olabilmek, Elazığ siyasetinde yeni alternatifler oluşturabilmek. Bununla ilgili değerlendirmeler yaptık. Bu konuda ilçe başkanlarımızla konuştuk. Arkadaşlarımız nasıl bir il başkanı olması kriterlerini belirleyecekler. İsim bazında kendilerine göre değerlendirmeler yapacaklar. Ben ilin milletvekili olarak isim önermedim. Tamamen nasıl bir il başkanı ile çalışmak istediğimi anlattım” diye kaydetti.

EROL: DAHA FARKLI YAKLAŞIMLAR GETİREN YENİ YÖNETİM SEÇECEĞİZMilletvekili Erol, kongreyi de en kısa sürede gerçekleştireceklerini söyleyerek, “Sokak siyasetini bilen, bürokrasiyi bilen, temsil yeteneği olan, gelecek ile umut ve beklentilere daha farklı yaklaşımlar getiren yeni yönetim seçeceğiz. Elazığ’da CHP’nin iddiaları, beklentileri, çıtası daha da yüksek bir şekilde siyasete devam edeceğiz. Ben tüm ilçe başkanlarıma, eski il başkanlarıma, görevden alınan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, eski il başkanlarıma, belediye başkanı adayı arkadaşlarıma, milletvekili aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ederim. CHP’nin birlikteliği Elâzığ’da asla bozulmadan önümüzdeki süreçte CHP’ye yakışır il kongremizi en kısa zamanda yapacağız” ifadelerini kullandı.

EROL: İL BAŞKANI PARTİYİ SEÇİME HAZIRLAYACAK

İsim belirtemediğini belirten Erol, il başkanında aradığı kriterinde altını çizerek, “İl başkanımızın kesinlikle milletvekili adayı olmaması konusunda. Çünkü milletvekili adayı olmayacak. İl başkanı partiyi seçime hazırlayacak. Kampanya tekniği ile ilgili, sokak hakimiyeti ile ilgili, sandık güvenliği ile ilgili partiyi seçime hazırlayacak. Tek kriterim o. Onun dışında herhangi bir isim hiç önemli değil” dedi.

EROL: KOORDİNASYON KOPMUŞTU

CHP Elazığ Milletvekili Erol, görevden alınan il başkanı ile aynı dili konuşamadığını da itiraf ederek, “Ben geçen seçimde 600 sandık görevlisinin yazılan kağıt üzerinde olanların sanıyorum 300- 350’si yoktu. Kağıt üzerinde var ama sandıklarda yoktu. Sandık hakimiyeti ile ilgili inanılmaz bir boşluğumuz vardı. İl örgütü ile benim aramda il başkanında benim aramdaki sorundan kaynaklı ilçelerle de aramdaki koordinasyon kopmuştu.  Doğrudur, ben il başkanı ile aynı dil, aynı tarz, aynı üsluba dayalı siyaset geliştiremedik, beraber çalışamadık. Elâzığ’ın yeni siyaset vizyonuna CHP’nin görüntü, söylem, değer yargısı olarak bir farklılık yaraması görüşündeyim. Kağıt üzerinde bir örgüt yapılanması değil, sokağa hakim olan, sandık güvenliğini koruyan, seçim kampanyası yürütecek, daha aktif, derleyici ve toparlayıcı bir yönetim arayışı içindeyiz. Bununla ilgili çalışma yapacağız” ifadelerinde bulundu.

EROL: LİSTEDE BİRİNCİ SIRADAN ADAY DEĞİLİM

Seçimlerle ilgili de çok net açıklamalarda bulunan Milletvekili Erol, milletvekili aday listesindeki sırasını da söyleyerek, “Ben bir dahaki dönem milletvekilliğe adayım ama listede birinci sıradan aday değilim. Elazığ’da listede ikinci sıradan adayım. 2 milletvekili iddiamızı koyacağız. Listede birinci sıraya örgütümüzde eğilim yoklaması yapacağız. 5 kişi tespit yapacağız ve anket yapacağız. Ankette birinci çıkan kişiyi milletvekili listesinde 1’inci sıraya yazacağız. Ben ikinci sıradan Türkiye’de yeni bir iddia açacağım. Mesele bizim milletvekilimiz değil, ilimizin siyasetine yeni bir değer kapabilmek, siyasette yeni bir özveri anlayışını geliştirmek, Cumhuriyetimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün değerlerini Elâzığ’da yakışır bir şekilde davranabilmek” diye kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri