Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Elazığ’da Yeni Konutlarda Yaşam Başladı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Ocak 2021 - 23:49:41

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremden sonra TOKİ tarafından yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konut hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı… Yeni konutlarına yerleşen depremzedeler, yeni yıla aileleriyle sıcak yuvalarında girmenin mutluluğunu yaşadı. Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremden sonra TOKİ tarafından yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı tamamlanan […]

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremden sonra TOKİ tarafından yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konut hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı… Yeni konutlarına yerleşen depremzedeler, yeni yıla aileleriyle sıcak yuvalarında girmenin mutluluğunu yaşadı.

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremden sonra TOKİ tarafından yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konut hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından merkez üssü Sivrice ilçesi olan ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından inşaatına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı bitenler, depremzedelere teslim ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla depremin olduğu ilk andan itibaren devletin tüm kurumları Elazığ’ın yeniden inşası için seferberlik anlayışıyla harekete geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Elazığ genelinde yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yaklaşık 8 bin konut depremden sonraki bir yılda tamamlandı.

Yeni konutlarına yerleşen depremzedeler, yeni yıla aileleriyle sıcak yuvalarında girmenin mutluluğunu yaşadı.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Ruhi Demirbaş, vatandaşların sıcak yuvalarında olmalarının mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

Yapımı tamamlanan diğer konutlar ise etaplar halinde hak sahiplerine teslim edilmeye devam ediyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri