Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Yağış Gidiyor, Soğuk Hava Geliyor

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hemşehrimiz Astsubay Bankur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

Elazığ’da Kar 88 Köy Yolunu Kapattı!

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

İnternet Kartları Dağıtılmaya Başlandı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı Görevine Bir Elazığlı Daha Atandı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ocak 2021 - 11:08:32

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Elazığlı hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarına göre Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alındı. Aksu’nun yerine Hankendili hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece getirildi. DÖRT BAKAN YARDIMCISINDAN İKİSİ ELAZIĞLI Tarım ve Orman […]

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Elazığlı hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarına göre Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alındı. Aksu’nun yerine Hankendili hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece getirildi.

DÖRT BAKAN YARDIMCISINDAN İKİSİ ELAZIĞLI

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinde 4 isim bulunuyor. Bu isimler arasında Elazığlı hemşehrimiz Hadi Tunç da yer alıyor. Ayşe Ayşin Işıkgece’nin atama kararıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı’nda dört bakan yardımcısından ikisi Elazığlı oldu.

AYŞE AYŞİN IŞIKGECE KİMDİR?

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesinde MBA tamamladı.

İş hayatına 1991-1995 yılları arasında GİMA A.Ş’de Satın Alma Asistanı olarak başladı.  1996-2016 yılları arasında Metro Cash & Carry’de Satın Alma Asistanı olarak başladığı görevini taze ürünlerden sorumlu Satın Alma Grup Müdürü olarak 2016 yılında tamamladı. 2016 – 2018 yılları arasında ise CarrefourSA’da İcra Kurulu Üyesi ve CarrefourSA Gıda Kategori Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Birçok tarımsal proje geliştiren Ayşe Ayşin Işıkgece özellikle “Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi”ne imza atarak bu çalışma sonucunda 10’dan fazla ödülü Metro Cash & Carry’e kazandırdı. Bu proje aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “Yerel Değerlere En Çok Sahip Çıkan Market” alanında ödüle layık görüldü.

18 Ağustos 2018’de TİGEM Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Işıkgece evli ve bir çocuk annesidir.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri