Karantinayı İhlal Etti Hem Ceza Yedi Hem De Yurda Yerleştirildi!

Karantinayı İhlal Etti Hem Ceza Yedi Hem De Yurda Yerleştirildi!

Bakan Kurum Bir Kez daha Açıkladı! “Yıl Sonuna Kadar 8 Bin Konut Teslim Edilecek”

Bakan Kurum Bir Kez daha Açıkladı! “Yıl Sonuna Kadar 8 Bin Konut Teslim Edilecek”

İl Yöneticilerinden Bakan Soylu’ya Ziyaret

İl Yöneticilerinden Bakan Soylu’ya Ziyaret

İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

Orman Bölge Müdürü Çetiner, Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Orman Bölge Müdürü Çetiner, Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Elazığ’daki Vaka Sayısı Artıyor, Vatandaşlar Resmi Sayı Bekliyor!
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 8 Ağustos 2020 - 14:09:36

Türkiye’de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor. Elazığ’da resmi makamlarda tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe devam ediyor. ELAZIĞ’DA PANDEMİ SERVİSLERİ ARTIRILIYOR Şehirdeki vaka sayısı her ne kadar gizemini korusa da hastanelerdeki pandemi servislerinde yoğunluk olduğu öğrenildi. […]

Türkiye’de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor.

Elazığ’da resmi makamlarda tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe devam ediyor.

ELAZIĞ’DA PANDEMİ SERVİSLERİ ARTIRILIYOR

Şehirdeki vaka sayısı her ne kadar gizemini korusa da hastanelerdeki pandemi servislerinde yoğunluk olduğu öğrenildi. Öte yandan Fırat Üniversitesi Hastanesi’ndeki pandemi servisi 4’e çıkarıldı. Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde ise pandemi polikliniklerinin artırıldığı.

DİKKATLİ OLALIM! TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları istendi.

Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi. 

BAZI ŞEHİRLERDE VAKA SAYILARI AÇIKLANIYOR

Bazı şehirlerde belirli periyotlarla vaka sayılarına ilişkin bilgiler veriliyor. Ancak Elazığ’da yaklaşık son 3 aydır vaka sayısına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmaması vatandaşlarda da rehavetin oluşmasına neden olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, Elazığ’da vaka sayılarını ilişkin dedikodular tekrar gündeme geldi. Resmi rakamlar açıklanmayınca Elazığ’daki vaka sayısına ilişkin afaki rakamlar kamuoyunun kafasını karıştırdı.

ELAZIĞ’DAKİ VAKA SAYISI İLK KEZ KANAL FIRAT’TA AÇIKLANMIŞTI

Elazığ’da resmi vaka sayısı ilk kez Mayıs ayında açıklandı. 24 Mayıs 2020 tarihinde Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programına telefonla bağlanmış ve şehirdeki vaka sayısının 10 olduğunu belirtmişti.

Bu açıklamadan 5 gün sonrada dönemin Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da 29 Mayıs tarihinde Cuma namazı sonrası açıklama yapmış ve şehirdeki vaka sayısının 10 olduğunu söylemişti.

  • Etiketler
  • Yorumla
booked.net
Elazığ Merkez Nöbetçi Eczaneleri