Alacakaya Haberleri

Alacakaya Haberleri

Elazığ’da domuz sürüsünün kaçış anı görüntülendi

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinin yüksek kesimlerinde domuz sürüsü görüntülendi.

Kararname yayımlandı: İşte Elazığ'dan giden ve yeni atanan bürokratlar

Resmi Gazete'de Kaymakamlar Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre Elazığ'da dahil olmak üzere 624 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Atama kararnamesine göre Elazığ'ın 5 ilçesine yeni kaymakam atandı. Elazığ Valiliği'ne ise 2 yeni Vali Yardımcısı atandı.

Elazığ’ın ilçelerinde spor tesisleri yükseliyor

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ağın, Palu, Karakoçan, Alacakaya ve Kovancılar ilçelerinde yapılan tesislerde gelinen son durumu değerlendirdi.

Elazığ’da iki ilçede hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Elazığ'ın Arıcak ve Alacakaya ilçelerine ait hasar tespit sonuçlarının tamamlanarak açıklandığı bildirildi.

Havalar ısındı, yılanlar ortaya çıktı

Elazığ'ın kırsal kesimlerinde havaların ısınmasıyla ortaya çıkan yılanlar dikkat çekerken, vatandaşları da tedirgin etti.

BAŞARAN YAŞLI'DAN MÜJDE!

Alacakaya, aldığı hizmetlerle modernleşme yolunda hızla ilerlerken Başkan Başaran Yaşlı, ilçesi kadar Elazığ'ı da düşünerek; Alacakaya'ya ve Elazığ'a yeni bir turizm destinasyonu kazandıracağının müjdesini verdi.

BELEDİYE BAŞKANI YAŞLI'DAN ANLAMLI HAYRAT ÇEŞMESİ

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ilçe hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek hayrat çeşmesi yaptırdı.

ALACAKAYA DOLEK HANI YETKİLİLERDEN İLGİ BEKLİYOR

Alacakaya ilçesine birkaç km mesafede yer alan Dolek Köyü yakınlarında, köklü bir tarihi zenginliğin kalıntıları bulunuyor.

Kaçakçılar Jandarma’dan Kaçamıyor

Elazığ İl Jandarma Komutanlığının kaçakçılıkla mücadele çalışmaları kapsamında yapılan istihbari çalışmaları neticesinde Diyarbakır ilinde ikamet eden B.K. ve A.S. İsimli şahısların Alacakaya ilçesinde salep soğanı toplayacakları bilgisine ulaşıldı.

ALACAKAYA BELEDİYE BAŞKANI BAŞARAN YAŞLI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLADI

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı ‘’Bizler her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa etmek üzere canla başla çalışıyor, belirlenmiş olan hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerliyoruz.''

MASSAD DAN APAYDIN'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kısa adı MASSAD olan Maden Alacakaya Sivrice Stratejik Araştırmalar Derneği geçtiğimiz günlerde Maden Şehit Cengiz ERDUR İlçe Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yaparken Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Müdür Yard olarak göreve başlayan Ünal APAYDIN a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

DÖRT İLÇEDE KAR TATİLİ VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Arıcak genelinde tüm okullarda, Alacakaya, Maden ve Sivrice'de ise taşımalı eğitime ara verildi.

Nesli Tükenen Kertenkele Alacakaya'da Görüntülendi

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde dağlık alanda ışkın toplamaya giden bir gurup genç 'Türk semenderi' adlı nesli tükenmekte olan bir su kertenkelesi bulundu.