Baraj Haberleri

Baraj Haberleri

Elazığ’da 21 bin ton balık üretimi

Elazığ'da 162 adet işletmede geçtiğimiz sene 35 bin ton kapasite ile 21 bin ton üretim gerçekleştirildi.

Baskil’de 300 bin sazan baraj gölüne bırakıldı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde Karakaya Baraj Gölüne yaklaşık 300 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı.

Elazığ’da üretilen 21 bin ton alabalık, Rusya, Almanya, Hollanda ve 25 Avrupa ülkesine ihraç ediliyor

Keban ve Karakaya Baraj göllerinin üzerinde kurulu 160 aktif işletme ile iç sularda en fazla alabalık üreten iller arasında 1'inci sırada yer alan Elazığ'ın somon ve alabalıkları başta Japonya olmak üzere Rusya, Hollanda, Almanya ve 25 Avrupa ülkesine ihraç ediliyor.

Elazığ’da kuraklık nedeni ile sular çekildi, 75 yıllık okul gün yüzüne çıktı

Elazığ'da kuraklık nedeni ile baraj sularının çekilmesiyle yaklaşık 75 yıllık olduğu tahmin edilen köy okulu ortaya çıktı. Yöre halkı suların biraz daha çekilmesi durumunda köyün ortaya çıkabileceğini söyledi.

Elazığ’da 100 bin bin yavru sazan balığı gölete bırakıldı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde bulundan Kalecik Baraj Göletine, 100 bin yavru sazan balığı bırakıldı.

Keban’dan 18 kente 12 milyon yavru sazan balığı gönderildi

Elazığ'da Keban Baraj Gölü'ne 400 bin sazan yavrusu bırakıldı. Ayrıca balıklandırma programı kapsamında baraj ve göllere bırakılmak üzere 18 kente 12 milyon yavru sazan balığı gönderildi.

Baraj suları 150 metre çekildi, 700 yıllık mezarlık gün yüzüne çıktı

Elazığ'da bir köyde baraj sularının 150 metre çekilmesiyle birlikte 700 yıllık mezarlık gün yüzüne çıktı.

YÖK baraj düşürme çalışmasını tamamladı

YÖK, YKS’de baraj puanının düşürülmesi için yaptığı çalışmayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

Tunceli’de Cevizlidere Barajı ile 29 bin dekar tarım arazisi su ile buluşacak

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde yapımı planlanan Cevizlidere Barajının yapım sözleşmesinin imzalandığı bildirildi. Barajın tamamlanması ile 29 bin dekar tarım arazisi su ile buluşacak.

Çayda mahsur kalan iki çocuğun imdadına AFAD ve jandarma yetişti

Tunceli'de serinlemek için girdikleri çayda mahsur kalan 13 ve 15 yaşındaki iki çocuğun imdadına AFAD ve jandarma ekipleri yetişti. Çocukların mahsur kaldığı çay üzerinde bulunan baraj suyunun kesilmesi sağlanırken iki çocuk botlarla mahsur kaldıkları adadan kurtarıldı.

Elazığ'da Kahreden Haber: Suda Kaybolan 2'nci Arkadaşın Da Cansız Bedenine Ulaşıldı

Elazığ'da kahreden haber: Suda kaybolan 2'nci arkadaşın da cansız bedenine ulaşıldı

Serinlemek İçin Suya Girdi Cansız Bedeni Çıktı

- Serinlemek için suya girdi, cansız bedeni çıktı - Elazığ'da serinlemek için baraja giren 2 arkadaştan birinin cansız bedenine ulaşıldı

El frenini çekmeyi unutunca yeni aldığı aracı baraja gömüldü

Elazığ'a gelen 3 arkadaşın kamp keyfi, el freni çekilmeyi unutulan otomobilin Keban Baraj Gölüne düşmesiyle bitti. Sahibinin yeni aldığı baraj gölüne gömülen otomobil, bugün yapılan çalışma ile 15 metrede derinlikten kepçe yardımıyla yukarı çekildi.

Kiraz Hasadı Başladı

Elazığ'ın Keban Baraj Gölü havzasında 50 dönümlük arazide ekili 17 çeşit kirazdan erkenci kirazlarda hasat başladı. Mevsimlik işçilerin kiraz bahçesinden topladığı ilk ürünler, yol boyunda kurulan tezgahlarda kilosu 15 TL'den satılıyor.

HER YERDE HİZMET VE ALIN TERİ

HAMZABEY İÇME SUYU BARAJ SUYUNUN HALKIMIZA ULAŞTIRILMASI, YENİ BULVARLAR, FETHİ SEKİN KÜLLİYESİ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ, KENT MEYDANI, HARPUT CAM TERAS, KÖYKENT PARKI, FUAR ALANI, YENİLENEN ASFALT YOLLAR VE KALDIRIMLAR İLE DAHA BİRÇOK ÇALIŞMALARLA HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK VE HALKIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞAN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, 24 OCAK DEPREMİ VE ARDINDAN YAŞANAN PANDEMİ SÜRECİNE VE GÖREV SÜRESİNİN ÜZERİNDEN BİR YIL GİBİ KISA BİR SÜRE GEÇMESİNE RAĞMEN BİRÇOK PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ.

Elazığ’ın En Önemli Sorunu Çözüldü Ve Elazığ Suyuna Kavuştu

Hamzabey İçme Suyu Barajından Karşıyaka Arıtma Tesisine getirilen ve Elazığ Belediyesi tarafından 5 km’lik dağıtım hattı çalışmasıyla depolara aktarılan içme suyu şebekelere ulaştırıldı.

Hamzabey Barajı İçme ve Kullanma Suyu Analizlerin Ardından Şebekelere Ulaşacak

Elazığ’ın içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattının Karşıyaka Arıtma Tesisinden Doğukent depolarına ulaştıran 5 km’lik isale hattı çalışmaları tamamlandı. Depolara ulaştırılan su, analiz çalışmalarının tamamlanmasının ardından evlere ulaşacak.

Şerifoğulları'ndan Güçlü Bir Adım Daha

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ile birlikte DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’la yaptıkları görüşmeler sonucunda Hamzabey İçme Suyu Barajı Arıtma tesisi ile şehir içi depolar arası yaklaşık 60 km uzunluğundaki bağlantı hattı ve terfi merkezi çalışmalarına ilişkin ihalenin Haziran 2020’de gerçekleştirileceğini duyurdu.

Şerifoğulları“Hamzabey Barajı İçme Suyu Haziran Ayında Kullanıma Sunulacak”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ın yıllardır yaşanan önemli sorunları arasında ilk sırada yer alan içme ve kullanma suyu sorununun çözüm aşamasına getirildiğini ifade ederek, Hamzabey Barajı içme suyunun Haziran ayı içerisinde vatandaşların kullanımına sunulacağını müjdeledi.

Başkan Şerifoğulları’ndan Altyapıya İlişkin Önemli Açıklama

Elazığ Belediyesi, şehrin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattının Karşıyaka Arıtma Tesisinden Doğukent depolarına ulaştıracak isale hattı çalışmalarını başlattı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları çalışma sahasında incelemelerde bulunarak, şehrin altyapı sorunlarının çözümüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

NE OLACAK BU ALTYAPI?

Etrafı nehirlerle ve Türkiye’nin en büyük barajlarından biri olan Keban barajı ile çevrili olan doğunun incisi Elazığ. Su hayattır, su yaşamdır ama seller bir doğal afet. Geçtiğimiz hafta yağan şiddetli yağmur şehri felç etti.

ELAZIĞ BELEDİYESİNDEN SU KESİNTİLERİYLE İLGİLİ UYARI

Elazığ Belediyesinden yapılan açıklamada, Keban Baraj Gölü havzasında bulunan su kuyularının, su seviyesinin yükselmesine bağlı olarak kullanılamamasından ötürü bazı mahallelerde kısmi su kesintilerinin yaşanabileceği bildirildi.

BELEDİYEDEN SU KESİNTİSİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

Keban Barajı gölünde su seviyesinin yükselmesi sebebiyle Elazığ Belediyesine ait su kuyularının su altında kalmasından dolayı şehir genelinde kısmi su kesintileri yaşanacak.

Elâzığ Şavak-Der Adıyaman’da Şenlikte Buluştu

Elâzığ Şavak-Der Adıyaman’da Kamışlı,Holholik,Turus,Bebek,Bahri,Karagöcek,Zag köylerinde yaşayan aşiret mensuplarının Atatürk Barajı’nın kenarında tertip ettiği şenliğe katıldı.

Keban Barajı'nda 92 Kilogramlık Turna Balığı Yakalandı

Batmanlı balıkçılar,Keban Barajı'nda 92 kilogramlık turna balığı yakaladı.

CİP BARAJI MESİRE ALANI AÇILIYOR

Şehrimizin bugününe ve yarınına değer katan, yeşille mavinin görsel bir şölene dönüştüğü ‘Cip Mesire Alanı’ resmi açılışı 29 Temmuz Pazar günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

GURMELER ELAZIĞ'A HAYRAN KALDI

Kendi alanlarında uzman ve dünyaca tanınmış lezzet uzmanı gurmeler, Elazığ Belediyesi öncülüğünde bir araya gelerek, Elazığ mutfağının lezzetlerini tattı. Elazığ Belediyesi tarafından açılan 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı için şehrimize gelen gurmeler, Elazığ Belediyesi çöpten Enerji Üretim Tesisi, Cip Barajı Mesire Alanı, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi, Keban, Harput, 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı, şehir merkezi ve son olarak da Harput’u gezdiler.

CİP MESİRE ALANINA İLGİ BÜYÜYOR

Şehrin yeni yıldızı Cip Barajı Mesire Alanı hizmete açılmasına sayılı günler kala çeşitli STK ve öğrenci gruplarının ağaç dikmek için birbirleriyle yarıştığı mekan olma özelliğini sürdürüyor.

“ARALIK SONUNDA BİTECEK”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehrin dinlenme ve park alanı ihtiyacını karşılayacak olan Cip Barajı Mesire Alanı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CİP BARAJI MESİRE ALANINDA ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin dinlenme ve park ihtiyacını karşılayacak olan Cip Barajı Mesire Alanı’nda asfalt serim ve kaldırım çalışmaları tamamlandı.