Çemişgezek Belediyesi Haberleri

Çemişgezek Belediyesi Haberleri

İş İnsanı Yılmaz Gül: Hakkımda Yalan ve İftira Atılmıştır

2 Eylül tarihinde gazetemizin manşetten verdiği ’’Çemişgezek’de Organize İşler’’ başlıklı haberde Tunceli Valiliği'nin 629 Bin TL değer biçtiği arsa ve üzerindeki yapı ile sosyal donatılar, Çemişgezek Belediyesi ve Esnaf odasının 150 bin TL değer biçmesi sonucu Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından 160 Bin TL'ye ihaleye giren tek kişiye satıldığını haberleştirmiştik. Kamu yararı ve şeffaflık ilkelerinin olmadığı tespit edilen ihalenin mahkeme tarafından iptal edildiğini belirtmiştik.

Çemişgezek'te Organize İşler

Tunceli Valiliği’nin 629 Bin TL değer biçtiği arsa ve üzerindeki yapı ile sosyal donatılar, Çemişgezek Belediyesi ve Esnaf odasının 150 bin TL değer biçmesi sonucu Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından 160 Bin TL’ye ihaleye giren tek kişiye satıldı. Kamu yararı ve şeffaflık ilkelerinin olmadığı tespit edilen ihale mahkeme tarafından iptal edildi.

Büyük müjde!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kaymakamlığımız tarafından Fırat Kalkınma Ajansı‘na sunulan “Ulukale Dutunu Üreten Pazarlıyor” projemiz onaylanmıştır.

Tadilat Anlayışınız Bu Mu? Aynı Tabela Aynı Kapıya…

Çemişgezek ilçesinde 2018 yılında dönemin CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’un yaptırdığı ve dönemin CHP’li Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy tarafından Gürsel Erol’un adı verilen parkın tabelası tadilat yapılıyor gerekçesi ile kaldırılmıştı.

İdeolojik Körlüğün Hizmet Düşmanlığı

ÇEMİŞGEZEK İLÇESİNDE 2018 YILINDA GÜRSEL EROL TARAFINDAN YAPILAN VE HALKIN BÜYÜK TAKDİRİNİ KAZANAN PARK, AK PARTİLİ BELEDİYE TARAFINDAN TADİLAT YAPILIYOR GEREKÇESİ İLE SÖKÜLDÜ VE TABELASI İNDİRİLDİ.